Zamość: Wieczór literacki „Nasz Czas”

Zamojski Dom Kultury zaprasza na spotkanie z trzema autorami, niedawno opublikowanych książek: Staszkiem Jachymkiem – poezja pt.”Żelaźniakiem w chmurach”, Adamem Kulikiem – tom prozy „Czas hieny”, Henrykiem Radejem – poezja „Fletnia i łuk”.

Reklamy

Trzej panowie o roztoczańskich koligacjach, rozpoczną pierwsze z cyklu  spotkań pn. „Nasz czas”.

 

Spotkania poświęcone będą naszemu czasowi zapisanemu w wierszach i prozie, z całą autorską nieobojętnością wobec urody i dramatu naszej rzeczywistości , niezgodą na przecenę wartości i promocję pod hasłem „sprzedaj się dobrze”, niezależnie- człowiekiem czy produktem jesteś.

Reklamy

 

 

Wieczór literacki  pn. NASZ CZAS

z udziałem autorów:

 

Stacho Jachymek, Żelaźniakiem w chmurach.

Co jeszcze można zrobić na tej ziemi?

(z wiersza DO JEZUSA CHRYSTUSA PANA NASZEGO)

 

Adam Kulik, Czas hieny.

To książka o ruinach, to wielkie pytanie o to, gdzie żyjemy i co zrobiliśmy z naszym czasem.

(z recenzji Grzegorza Filipa)

 

Henryk Radej, Fletnia i łuk.

W kontekście historycznych dramatów, Henryk Radej czyta również współczesność. (modlitwa).Smoleńska trauma wielu Polaków, kompromitowana instytucjonalnie przez innych, okazuje się dla jednych i drugich lekcją zbyt trudną, jak wielokrotnie w przeszłości.

(z recenzji Piotra Linka)

 

Zapraszamy na spotkanie z pisarzami do Zamojskiego Domu Kultury 7 listopada 2012 r. o godz. 17.00.

W finale wieczoru literackiego zaplanowana jest projekcja filmów Adama Kulika o wydobytych z zapomnienia  fotografach Zamojszczyzny (zdjęcia zamieszczono w „Czasie hieny”)  lub o Józefie Ignacym Kraszewskim (pisarzu o niepośledniej biografii, uhonorowanym  ustanowieniem 2012 r. – Rokiem Kraszewskiego). Wybór filmu zależy od publiczności.

 

organizator: Zamojski Dom Kultury, www.zdk.zamosc.pl