Zamość: Wystawa pokonkursowa „Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego”

Nagrodę główną – rzeźbę Stańczyka – w konkursie fotograficznym „Wakacje z rzeźbami prof. Mariana Koniecznego”, zorganizowanym przez PGE Obrót S.A. i miasto Zamość, otrzymał z rąk profesora dr Jerzy Stańczyk z Łomianek k/Warszawy.

Reklamy

 

Warunkiem udziału w konkursie było sfotografowanie się z jednym z pomników profesora Koniecznego w tle. Jury oceniało aż 67 nadesłanych prac. Ich autorzy wykazali się pomysłowością i niekonwencjonalnym podejściem do tematu. I miejsce zdobyła praca pt. „Stańczyk & Stańczyk” wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – doktora Jerzego Stańczyka.

Ze względu na wysoki poziom prac konkursowych, jury postanowiło przyznać dwa drugie i dwa trzecie miejsca. II miejsce zajęli ex aequo: Manuela Przytuła (Krasnobród) – „Hetman w okularach” oraz Paweł Lipski (Warszawa) za pracę „Rendez-vous z Nike”. III miejsce ex aequo otrzymali: Magdalena Kais-Włudarczyk (Łódź) za pracę „Hetman z wieży” oraz Dobrosław Samulak i Jan Samulak (Zamość) za pracę pt.: „Tacierzyństwo i Macierzyństwo”.

Prof. Konieczny zapytany o opinię na temat konkursu, powiedział: Jestem zachwycony i niezwykle usatysfakcjonowany tym, że moje pomniki stały się powodem do takiego – nazwijmy to – ruchu społecznego. Cieszę się, że w konkursie wzięły udział zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Dziękuję za „rozpętanie” tej imprezy, która zakończyła się uroczystością wręczenia nagród, na którą przybyły tłumy.

Uroczystość podsumowania konkursu odbyła się w „Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego”. Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac prezentowana jest w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, partnera projektu promującego nasze miasto. Czynna będzie do połowy listopada 2014 r.

Zapraszamy!