Zamość: Z kilofem na włamanie

Do policyjnego aresztu trafił 50-letni mieszkaniec gm. Zamość. Mężczyzna dzisiejszej nocy usiłował włamać się do sklepu w miejscowości Zawada. Wpadł w ręce policjantów po telefonie od mieszkańca tej miejscowości, którego zaniepokoiły podejrzane odgłosy dochodzące spod sklepu.

Reklamy

Dzisiejszej nocy po godz. 2.00 dyżurny zamojskiej komendy powiadomiony został o podejrzanych odgłosach dochodzących spod sklepu w Zawadzie. Policjanci, którzy udali się na miejsce spostrzegli mężczyznę, który na widok radiowozu podjął ucieczkę.

Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 50-letni mieszkaniec gm. Zamość. Mężczyzna wyznał policjantom, że chwilę wcześniej próbował dostać się do sklepu by ukraść papierosy i alkohol. W tym celu przy pomocy kilofa zerwał jedną z kłódek zabezpieczających drzwi od zaplecza sklepu.

50-latek pod zarzutem usiłowania włamania trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie włamania grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Zamość (J.K.)