Zamość: Zaatakowali turystów. Odpowiedzą za pobicie

Zarzuty udziału w pobiciu usłyszało trzech mieszkańców Zamościa w wieku 17, 19 i 21 lat. Mężczyźni zaatakowali dwóch braci, mieszkańców Poznania, którzy przyjechali w odwiedziny do rodziny. Kiedy Poznaniacy wyszli przed blok zapalić papierosa zostali zaatakowani. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastników.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w miniony weekend  tuż po godz. 22.00 na ul. Peowiaków. Dwaj bracia w wieku 23 i 24 lat, mieszkańcy Poznania przebywali u rodziny. Kiedy wyszli przed blok, by zapalić papierosa zostali zaatakowani przez grupę nieznanych im osób. Mężczyźni bez wyraźnego powodu bili ich i kopali po całym ciele.

Obaj bracia z urazami twarzy trafili pod opiekę lekarzy. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o udział w pobiciu. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy Zamościa w wieku 17, 19 i 21 lat. Mężczyźni osadzeni zostali w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych zamojskiej komendy. Wczoraj usłyszeli zarzuty pobicia. Przyznali się do ich popełnienia a podczas przesłuchania wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pobicie to przestępstwo za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Zamość (J.K.)