Zamość: Zasadziła konopie nad rzeką

Za posiadanie narkotyków i nielegalną uprawę konopi odpowie 25-letnia mieszkanka gm. Zamość. Policjanci ujawnili w domu kobiety środki odurzające w postaci ziela konopi w ilości blisko 40 gram. 25-latka wyznała mundurowym, iż zabezpieczone przez nich kwiatostany i liście narkotycznej rośliny pochodzą z jej uprawy.

Reklamy

Wczoraj zamojscy kryminalni przeszukali posesję 25-latki z gm. Zamość. Jak wynikało z informacji mundurowych, kobieta w miejscu swojego zamieszkania miała posiadać środki odurzające. Podczas przeszukania stróże prawa odnaleźli i zabezpieczyli blisko 40 gram świeżo zerwanych liści i kwiatostanów narkotycznej rośliny.
 
Jak się okazało kobieta sama wyhodowała krzew konopi sadząc go nad rzeką Łabuńką i pielęgnując. Jeszcze wczoraj 25-latka usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających i uprawy konopi. Kobieta przyznała się do ich popełnienia a podczas przesłuchania wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Wkrótce za popełnione czyny odpowie przed sądem.
 
Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających i uprawę konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
Źródło: KPP Zamość (J.K.)