Zamość: Zatrzymano sprawców rozboju na 72-letnim mężczyźnie

Dzięki czujności mieszkanki Zamościa policjanci zatrzymali sprawców rozboju na 72-letnim mężczyźnie. Kobieta, jadąc samochodem zauważyła kilku nieznajomych szarpiących znanego jej z widzenia 72-latka. Napastnicy używając przemocy okradli poszkodowanego z pieniędzy. Wczoraj w prokuraturze usłyszeli zarzuty.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w środę późnym popołudniem w Zamościu. Przejeżdżając ulicą Zamojskiego, mieszkanka Zamościa zauważyła znanego jej z widzenia 72-latka. Mężczyzna stał w towarzystwie kilku nieznajomych, którzy przytrzymywali go za ręce, szarpali i przeszukiwali kieszenie. Zaniepokojona widokiem kobieta, o zdarzeniu natychmiast powiadomiła policję.
 
Na podstawie przekazanych przez Zamościankę informacji w okolicy gdzie doszło do zdarzenia mundurowi zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 27 – 51 lat podejrzewanych o rozbój. Dotarli też do poszkodowanego 72-letniego mieszkańca Zamościa. Jak się okazało podczas spaceru został on zaczepiony przez kilku nieznajomych, którzy zażądali od niego 2 złotych. Mężczyzna spełnił prośbę przechodniów. Ci jednak nie zadowolili się przekazanymi im pieniędzmi. Przytrzymując i szarpiąc 72-latka przeszukali mu kieszenie i skradli 40 złotych. 

Czwórka zatrzymanych trafiła do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze usłyszeli zarzuty udziału w rozboju. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec nich dozór policji. Do czasu rozprawy przed sądem, mężczyźni trzy razy w tygodniu będą musieli meldować się w zamojskiej jednostce policji. 

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 
 
 
źródło: KMP Zamość (J.K.)