Zapomniała, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Była na podwójnym gazie – WIDEO

Brytyjskie prawo jazdy straciła 42-latka, która mieszkając od wielu lat w Anglii, jechała fordem lewym pasem jezdni nawet przez rondo. Okazało się też, że miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Reklamy

Do zdarzenia doszło czwartkowej nocy w Łukowie. Policjanci zauważyli jadące lewym pasem jezdni auto. Osobówka ta wcześniej przejechała przez pobliskie rondo również lewym pasem.

Kiedy mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, kierująca Fordem Focusem 42-latka z powiatu łukowskiego wyjaśniała, że od wielu lat mieszka w Anglii i przyzwyczaiła się do ruchu lewostronnego, a będąc z wizytą w rodzinnym kraju często zapomina o obowiązujących w nim przepisach drogowych. Na dowód okazała też policjantom wydane w Wielkiej Brytanii prawo jazdy.

Reklamy

Badanie trzeźwości wykazało, że 42-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kobieta już straciła „brytyjskie” prawo jazdy, wkrótce usłyszy zarzuty, a jej sprawa znajdzie finał w sądzie. Grozi jej wysoka grzywna, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.


źródło: KPP Łuków

wideo, fot. KPP Łuków / monitoring miejski