Zapraszamy na Uherkon 2015

W dniach 20-22 marca w Chełmie odbędzie się trzecia edycja chełmskiego konwentu fantastyki „Uherkon 2015”.

Reklamy

 

Jest to już kolejna taka impreza w Chełmie. Poprzednie dwie edycje przyciągały spore zainteresowanie mieszkańców miasta oraz fanów fantastyki w całej Polsce.

Biorąc pod uwagę frekwencję w poprzednich latach, na konwencie pojawi się co najmniej kilkaset osób. Organizatorzy planują wiele atrakcji takich jak: prelekcje, konkursy, gry fabularne, bogaty blok larpowy, turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych oraz Games Room.


Czym jest konwent fantastyki?

Konwent fantastyki jest definiowany jako zjazd bądź zlot fanów szeroko pojętej fantastyki. Konwent jest jak dobre ciasto – najważniejsze są odpowiednio dobrane składniki. W przypadku imprezy takiej jak zlot fanów fantastyki, stanowią je punkty programu tworzone przez pasjonatów poszczególnych dziedzin, do których zaliczają się: literatura, gry RPG, LARP-y, gry planszowe, Manga i Anime oraz wiele, wiele innych. Dodatkami w naszym cieście są pokazy, koncerty i inne imprezy mniej lub bardziej związanie z tematyką konwentu. Lukrem zdobiącym tort jest zaś atmosfera utrzymywana przez uczestników – to tu znajomości zawiązuje się z prędkością jazdy husarskiej, to tu nigdy nie brakuje osób ani tematów do rozmów, a bezcenne zapasy żywności przekazywane są z rąk do rąk. Cukiernikami są organizatorzy, którzy nie tylko przygotowują ciasto, ale też przez cały okres jego pieczenia i konsumpcji sprawują nad nim opiekę oraz zapewniają doskonałe doznania zmysłowe.


Uherkon

Pomimo swej krótkiej historii udało się stworzyć wyjątkowy konwent. Tak samo jak podczas pierwszej edycji można spodziewać się wielu godzin programu mieszącego się w 6 blokach: fantasy, konkursowym, Manga i Anime, LARP, RPG oraz gier bitewnych. Ponadto, organizatorzy przewidują wiele dodatkowych atrakcji, takich jak Games Room – możliwość zagrania w gry planszowe przez cały czas trwania konwentu; koncerty, pokazy tańca z ogniem – fireshow, turnieje rozmaitych gier, a także lubiany przez wszystkich konkurs kostiumów – Cosplay. Autorzy literatury fantastycznej będą napływać do nas niczym woda w Uherce. Zostanie też wynalezione lekarstwo na raka. No dobra, lekarstwo już nie. Czy jednak cała reszta nie jest już nader intrygująca? A to i tak nie wszystkie z czekających na uczestników atrakcji. Zaciekawieni?

 

Lista bloków programowych, jakie będą działały na konwencie:

Blok ogólnofantastyczny
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Wiedźminie i jeszcze więcej, czyli prelekcje i pokazy związane z tematyką fantasy i science – fiction.

Blok Manga i Anime
Czy znacie menu ostatniego posiłku Goku? Jeżeli tak to miejsce idealne dla Was. W przeciwnym wypadku… to gdzie macie się tego dowiedzieć? Oczywiście tylko tutaj. Zapraszamy zarówno weteranów, osoby dopiero raczkujące w tej dziedzinie, jak i po prostu osoby ciekawe japońskiej kultury.

Konkursy
Wyzwania godne Heraklesa i jego 12 prac to pikuś przy niesamowitych zadaniach, jakie czekają przez wszystkie dni konwentu. Częściowo na poważnie, wiele z dużą dozą dobrego humoru, ale wszystkie intrygujące i pełne wspaniałych nagród.

Gry bitewne
Czy siła armii to jedyny wyznacznik pozwalający wygrywać wojny? Ile zależy od umiejętności dowódcy? Przekonaj się czy jesteś dostatecznie dobry, by stanąć na czele wojsk. Tylko pamiętaj słowa Churchilla: „Bez względu na to jak świetna jest strategia, zawsze powinieneś patrzeć na rezultaty.”

RPG
Największym darem natury, jaki otrzymał człowiek jest wyobraźnia. Korzystając z niej, wciel się w swoją ulubioną postać. Ratuj wraz z drużyną królestwa, bądź doprowadzaj je do ruiny. Kreuj świat swoją wolą i wchodź w interakcję z otoczeniem. Spełniaj marzenia lub po prostu spędź miło czas.

LARP
Spróbuj swoich sił jako aktor, starając się oddać charakter postaci. Zagłęb się w psychologie i odkryj motywy działań pozostałych graczy lub po prostu wal kogoś (wyimaginowaną) siekierą po głowie. Ostrzeżenie: branie udziału w LARP-ie grozi dobrą zabawą i mile spędzonym czasem.


Akredytacja

Uherkon jest imprezą płatną i będzie obowiązywał następujący cennik w trakcie trwania konwentu:
● za pełną akredytację, czyli trzydniowy wstęp na teren konwentu – 15zł;
● za piątek – 4 zł;
● za sobotę – 8 zł;
● za niedzielę – 4 zł.

Przewidziane są również zniżki dla uczestników którzy włączą się w organizacje konwentu:
● za 1h przygotowanego punktu programu – 5zł zniżki;
● za LARPa – 100% zniżki;
● za cosplay – do 100% (zależy od decyzji przy akredytacji);
● za pokaz – 100% zniżki dla każdej osoby w grupie (należy wcześniej przesłać listę uczestników pokazu, maksymalnie tydzień przed konwentem);
● za pomoc w obsłudze 100% zniżki za akredytację.


Noclegi

Tradycyjnie każdy z uczestników ma możliwość BEZPŁATNEGO przenocowania na terenie konwentu, w specjalnie przygotowanych do tego salach. W takiej sytuacji należy jednak pamiętać o zabraniu ze sobą na konwent karimaty i śpiwora.

 

Więcej informacji o konwencie na stronie internetowej www.uherkon2015.pl oraz fanpage’u na Facebook’u www.facebook.pl/uherkon.