Zaproponował łapówkę w postaci… ułożenia kostki brukowej

Zatrzymany 45-letni mężczyzna, po znieważeniu policjantów i naruszeniu nietykalności jednego z nich, zaproponował nietypową korzyść majątkową…

Reklamy

Policjanci chełmskiej drogówki otrzymali w czwartek zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który najprawdopodobniej będąc pod działaniem alkoholu, kierował samochodem marki Renault.

Spacerujący po jednym z chełmskich osiedli strażak, zauważył jadący samochód z widocznymi uszkodzeniami. Gdy pojazd się zatrzymał, podszedł zorientować się, czy potrzebna jest pomoc i wtedy nabrał podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być pod działaniem alkoholu. Zawiadomił więc policję.

Reklamy

45-letni mieszkaniec gminy Rejowiec miał problem z utrzymaniem równowagi i czuć było od niego alkohol. Ponieważ odmówił policjantom poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – została od niego pobrana krew do badań. W trakcie zatrzymania znieważył policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Na koniec zaproponował, że położy im za darmo kostkę brukową, jeżeli puszczą go wolno i zapomną o sprawie.

Zatrzymany został w piątek doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Propozycja udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

­

(info: KMP Chełm, fot. arch. lubiehrubie.pl)


LubieHrubie na Instagramie