Zaryglowali drzwi w aucie i pozbawili wolności 19-latkę

Trzech mężczyzn w wieku 32, 41 i 44-lat zatrzymali policjanci ze Szczebrzeszyna. Cała trójka podejrzana jest o pozbawienie wolności 19-latki z Zamościa, którą zwabili do samochodu, a następnie ryglując drzwi uniemożliwili jej wyjście z pojazdu.

Reklamy

 

W miniony wtorek zamojscy policjanci otrzymali informację o tym, że 19-latka z Zamościa została pozbawiona wolności. Zgłaszający twierdził, że od znajomej otrzymał wiadomość z prośbą o pomoc i powiadomienie Policji. 19-latka miała być pwieziona samochodem marki BMW w kierunku Zwierzyńca.

Policjanci ze Szczebrzeszyna natychmiast przystąpili do działania. W Żurawnicy zatrzymali wskazane BMW, w którym byli trzej mężczyźni oraz młoda kobieta. Mundurowi uwolnili 19-latkę, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 19-latka w Zamościu została zwabiona do samochodu pod pretekstem rozmowy na temat zwrotu pieniędzy w kwocie 200 zł. Kiedy wsiadła, 41-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego zaryglował drzwi uniemożliwiając jej opuszczenie pojazdu. W samochodzie przebywali również siedzący za kierownicą BMW 44-latek oraz pasażer w wieku 32-lat, również mieszkańcy powiatu biłgorajskiego.

Kiedy kierowca w jednej z podzamojskich miejscowości zatrzymał auto, 19-latka próbowała uciec, jednak 41-latek ponownie wepchnął ją do samochodu i zagroził pozbawieniem życia, jeśli podejmie ponowną próbę ucieczki i nie odda pieniędzy.

Zatrzymani mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty pozbawienia pokrzywdzonej wolności. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 41-latek odpowie również za kierowanie wobec 19-latki bezprawnej groźby pozbawienia życia w celu zmuszenia jej do oddania wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ten sam podejrzany usłyszał jeszcze jeden zarzut – znieważenia policjanta podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, za co grozi kara do roku pozbawienia wolności.

W stosunku do 41-latka sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dwaj pozostali podejrzani otrzymali policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zamościu.

 

(info i fot. KMP Zamość)