Zasnął za kierownicą i wjechał w słup energetyczny

O dużym szczęściu może mówić 66 – letni mieszkaniec gm. Milejów. Mężczyzna podróżując samochodem osobowym marki VW Sharan zasnął za kierownicą i na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu, po czym uderzył w słup energetyczny, który przewrócił się na jego auto. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń.

Reklamy

 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj przed godziną 10.00 w miejscowości Milejów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki VW Sharan zasnął za kierownicą i na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zjechał do rowu uderzając w słup energetyczny. Betonowy słup złamał się przewracając na pojazd.

W wyniku tego zderzenia została zerwana trakcja elektryczna zasilająca pobliskie zabudowania. Na szczęście kierujący pojazdem 66 – letni mieszkaniec gm. Milejów nie odniósł żadnych obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że był trzeźwy. Na miejsce wezwano pracowników zakładu energetycznego.

Apelujemy o ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że kiedy czujemy zmęczenie warto zrobić sobie kilkuminutową przerwę podczas jazdy, nawet jeśli nie jest to długa podróż.

 

źródło i fot. KWP Lublin (M.K.)