Zatrzymani oszuści metodą na funkcjonariusza CBŚ

Kryminalni z Biłgoraja wspólnie z kolegami z KWP w Lublinie ustalili 4 podejrzanych o oszustwa metodą na policjanta CBŚ. Sprawcy wyłudzili od 57-letniej mieszkanki gm. Biłgoraj 110 tysięcy złotych, a w minioną środę od 53-letniego mieszkańca Krakowa 270 tysięcy zł.

Reklamy

 

Sprawcy wpadli w ręce policjantów w Warszawie i Piasecznie. Zatrzymali ich policjanci z Komendy Stołecznej Policji. Było to możliwe dzięki ustaleniom jakie poczynili kryminalni z KWP w Lublinie i ich koledzy z Biłgoraja. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 42 i 38 lat oraz dwie kobiety w wieku 39 i 27 lat. To mieszkańcy Warszawy i okolic. Podczas zatrzymania, funkcjonariusze ujawnili fałszywą legitymację policyjną oraz pieniądze w łącznej kwocie 57 tysięcy złotych.

     Jak wynika z ustaleń policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju sprawcy działając metodą na policjanta CBŚ oszukali mieszkankę gm. Biłgoraj. Do zdarzenia doszło 7 czerwca. Kobieta przekazała pieniądze w kwocie 110 tysięcy złotych. Kryminalni wspólnie z kolegami z KWP w Lublinie ustalili, że grupa oszustów w minioną środę oszukała mieszkańca Krakowa na kwotę  ponad 270 tysięcy zł. Po ustaleniu miejsca pobytu na terenie Warszawy wszyscy zostali zatrzymani. Wczoraj trójka sprawców została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju i do sądu.

 

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj