Zatrzymanie członka zorganizowanej grupy przestępczej, która przemyciła 740 milionów sztuk papierosów

Grupa, której członkiem był zatrzymany mężczyzna, działała od co najmniej 2005 roku i w trakcie swojej przestępczej działalności dokonała około 140 przemytów ponad 740 milionów sztuk papierosów a jej członkowie z tego tytułu osiągnęli zysk w kwocie co najmniej 240 milionów złotych.

Reklamy

Na początku października br., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego oraz Izby Celnej w Katowicach, dokonali zatrzymania członka międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się przemytem papierosów na ogromną skalę.

Mężczyzna ten od dłuższego czasu był w zainteresowaniu funkcjonariuszy Straży Granicznej i CBŚ. Pomimo wielu zabiegów mających na celu uniknięcie zatrzymania został ujęty.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty. Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania miejsc, w których zatrzymany przebywał i prowadził działalność. W wyniku tych czynności ujawniono pół miliona papierosów pochodzących z przemytu oraz przedmioty, które służyły do maskowania przemycanych towarów.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono luksusowe samochody oraz znaczną ilość gotówki.

Grupa, której członkiem był zatrzymany mężczyzna, działała od co najmniej 2005 roku i w trakcie swojej przestępczej działalności dokonała około 140 przemytów ponad 740 milionów sztuk papierosów a jej członkowie z tego tytułu osiągnęli zysk w kwocie co najmniej 240 milionów złotych.

Postępowanie w tej sprawie toczy się pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie, gdzie w chwili obecnej występuje 12 podejrzanych.

 

Info i foto: NOSG