Zatrzymano 6 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę

Trójka mężczyzn oraz kobieta z dwójką dzieci, nielegalnie przekroczyli granicę i pieszo kontynuowali swą wędrówkę w głąb kraju. Zatrzymani to czteroosobowa rodzina – obywatel Wielkiej Brytanii, obywatelka Iraku wraz z dwójką dzieci oraz dwóch obywateli Iraku.

Reklamy

 

16 maja br. funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Lubyczy Królewskiej, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji, zatrzymali w rejonie granicy państwa (m. Dyniska Nowe – pow. tomaszowski), sześcioosobową grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę państwową.

Trójka mężczyzn oraz kobieta z dwójką dzieci, w godzinach porannych, nielegalnie przekroczyli granicę i pieszo kontynuowali swą wędrówkę w głąb kraju. Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani to rodzina (obywatel Wielkiej Brytanii, obywatelka Iraku wraz z dwójką dzieci) oraz dwóch obywateli Iraku. Do zatrzymania osób doszło dzięki urządzeniom do obserwacji terenu.

Reklamy

Osoby dorosłe, które nielegalnie przekroczyły granicę państwa, zostały ukarane karą grzywny. Z uwagi na fakt, iż obywatel Wielkiej Brytanii razem z żoną oraz dwójką dzieci spełniali wymogi uprawniające ich do pobytu na terenie Unii Europejskiej, zostali zwolnieni.

Dwójka mężczyzn, obywateli Iraku, nie posiadających przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP, została przekazana służbom granicznym Ukrainy.

 

źródło i fot. NOSG