Zatrzymano byłego pracownika banku. Wypłacił ponad milion z lokat oszczędnościowych klientów

Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie zatrzymali 28-letniego byłego pracownika jednego z banków. Mężczyzna wielokrotnie wypłacał znaczne sumy pieniędzy z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów banku w Lublinie. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych.

Reklamy

 

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 28-letni były już pracownik jednego z banków wypłacał pieniądze z lokat i rachunków oszczędnościowych klientów. Mężczyzna działał co najmniej od kilu miesięcy.

Trwa ustalanie ilu klientów padło ofiarą oszusta. Straty mogą sięgać ponad miliona złotych. 28-latek został zwolniony z banku w wrześniu br. Lubelscy policjanci ustalili, że może przebywać w Poznaniu. Tam w miniony czwartek został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali 5 miejsc gdzie mógł przebywać i ukryć pieniądze. Zabezpieczyli m.in. komputery i dokumentację bankową potwierdzającą wypłaty z lokat klientów. Podejrzany 28-letni Paweł W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ w Lublinie gdzie usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie 28-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin