Zatrzymano ciągniki oraz ładowarkę o wartości ponad pół miliona

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego z Zarządu w Poznaniu, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu, zatrzymali trzy ciągniki oraz ładowarkę o wartości ponad pół miliona zł.

Reklamy

 

W ostatnich dniach sierpnia br. funkcjonariusze NOSG z Placówki w Sławatyczach realizując czynności służbowe z funkcjonariuszami CBŚ Policji z Zarządu w Poznaniu, prowadzili na terenie województw małopolskiego oraz podkarpackiego, działania związane z kontrolą legalności pochodzenia sprowadzanych do Polski ciągników oraz maszyn.

Podczas prowadzonych działań, funkcjonariusze dokonali zatrzymania  trzech ciągników rolniczych marek: John Deere, Fendt , Massey Ferguson oraz ładowarki teleskopowej marki Schaffer. Łączna wartość zatrzymanych maszyn szacowana jest na 550 000 zł.

Reklamy

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowane pojazdy mogą pochodzić z kradzieży. Do zabezpieczonych maszyn zatrzymano również certyfikaty stałego eksportu, wydane przez władze Wielkiej Brytanii, które prawdopodobnie zostały przerobione.

Powyższe realizacje zostały przeprowadzone w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Były to kolejne już działania funkcjonariuszy NOSG, ukierunkowane na ujawnianie ciągników oraz maszyn pochodzących z nielegalnych źródeł. Działania takie prowadzone są w sposób cykliczny i przenoszą wymierne efekty.


Komunikaty dotyczące wcześniej prowadzonych w tym zakresie działań:

http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/20208,Wspolna-realizacja-funkcjonariuszy-Nadbuzanskiego-Oddzialu-SG-i-policjantow-W-ra.html

http://www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl/nos/aktualnosci/20598,Dalsze-wspoldzialanie-funkcjonariuszy-NOSG-w-Chelmie-i-policjantow-z-Wydzialu-Kr.html

 

źródło i fot. NOSG