Zatrzymano nielegalnych migrantów z Turcji. Chcieli się dostać do Niemiec – ZDJĘCIA

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Turcji, któzy wcześniej nielegalnie przekroczyli granicę państwową z terytorium Ukrainy do Polski.

Reklamy

19 kwietnia br., funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Lubyczy Królewskiej, ujawnili ślady obuwia, które mogły wskazywać na nielegalne przekroczenie granicy przez dwie osoby.

W toku podjętych działań, do których włączyli się również funkcjonariusze SG z Placówki w Hrebennem, zatrzymano w pobliżu granicy państwowej, dwóch obywateli Turcji. Zatrzymani mężczyźni dokonali wcześniej nielegalnego przekroczenia „zielonej granicy” z Ukrainy do Polski. Nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski.

Reklamy

Po przebadaniu przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, obywatele Turcji zostali doprowadzeni do pomieszczeń służbowych SG w Hrebennem. Zatrzymani przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy RP. Zeznali, iż powodem ich wędrówki była chęć przedostania się do Niemiec.

Za popełnione wykroczenie, obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnym. Po zakończeniu czynności administracyjnych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

W tym roku, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali „na granicy zielonej” 15 osób, które próbowały nielegalnie dostać się do Polski.


(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Policyjny dron znowu w akcji – WIDEO

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej. Policyjny dron znowu w akcji – WIDEO

LubieHrubie na Twitterze