Zatrzymano poszukiwanego Ukraińca. Mężczyzna zapłacił ponad 25 tys. zł kary grzywny

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Dorohusku, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polskie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatel Ukrainy był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego wysoką karą grzywny.

Reklamy

 

25 lutego na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy, poszukiwanego przez polski wymiar sprawiedliwości.

Cudzoziemiec był poszukiwany w związku z realizacją wobec niego wysokiej kary grzywny. Podróżnemu, który na miejscu dokonał wpłaty ponad 25 tys. zł. kary, zezwolono na dalszą podróż.

Reklamy

 

***

 

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

 

źródło i fot. NOSG