Zatrzymano przemyt na zielonej granicy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, zatrzymali obywatela RP, który wprowadził na obszar Wspólnoty Europejskiej znaczne ilości wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Reklamy


W dniu 11 kwietnia br., funkcjonariusze SG z Placówki w Zbereżu w wyniku podjętych działań prowadzonych w pobliżu miejscowości Stare Stulno, w pow. włodawskim, zatrzymali 20-letniego mężczyznę (mieszkańca regionu), który dokonał przemytu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci 120 000 sztuk papierosów marek MIŃSK oraz NZ, o szacunkowej wartości 77 137 zł.

Papierosy, które wcześniej przemycono przez rzekę graniczną, były spakowane w kartonowe pudła i owinięte w foliowe worki. Tak przygotowana kontrabanda czekała na wywiezienie jej w głąb kraju.

W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze, trwa ustalanie pozostałych sprawców przemytu. Od początku roku funkcjonariusze NOSG, ujawnili i zabezpieczyli towary pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 8 mln zł.źródło i fot. NOSG