Zatrzymano sprawcę napadu na taksówkarza

Policjanci z Chełma zatrzymali 24-latka, który rzucił się z pięściami na taksówkarza, a następnie usiłował ukraść jego samochód. Zatrzymany trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Reklamy

 

Do napadu doszło dziś około godz. 2.40 na ul. Piłsudskiego w Chełmie. W czasie jazdy mężczyzna zażądał przewiezienia go do miejscowości na terenie powiatu zamojskiego, mówiąc jednocześnie, że nie posiada pieniędzy.

Taksówkarz zatrzymał się i poprosił go o wyjście z pojazdu. Wtedy mężczyzna rzucił się na niego z pięściami bijąc po głowie, i zmuszając po opuszczenia samochodu. Po ucieczce właściciela pojazdu, 24-latek usiłował uruchomić pojazd i nim odjechać.

Nie udało mu się jednak uruchomić silnika. W tym czasie o napadnięty powiadomił policjantów. Po kilku minutach mieszkaniec gm. Skierbieszów miał założone na rękach kajdanki. Był nietrzeźwy. Jego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Jutro zostanie doprowadzony do prokuratury. Poszkodowany taksówkarz trafił do szpitala. Po krótkim pobycie został zwolniony bez zagrożenia dla życia i zdrowia. Posiada jedynie ogólne potłuczenia.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

 

źródło: KMP Chełm