26 września 2023

Zbiórka na Muzeum Osiedli w Lublinie (WIDEO)

Fundacja Teren Otwarty zajmuje się edukacją przestrzenną i kulturalną. Od 2018 roku prowadzi inicjatywę Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie. Jest to jedyne muzeum partycypacyjne dedykowane kwestiom mieszkalnictwa. Na Pomagam.pl prowadzona jest zbiórka na działalność MOM.

Reklamy

Do tej pory uzbierano ponad 6 tysięcy złotych. Zostaną przeznaczone na wkład własny, niezbędny do uzyskania dotacji z Urzędu Miasta Lublin. Potrzebne są jeszcze środki na odtworzenie części kolekcji, podniszczonej podczas sierpniowych ulew. Powód? Pawilon w siedmiu miejscach przecieka. W planach jest wyprodukowanie wypracowanych treści kuratorskich na odpornych na wilgoć materiałach. Dodatkowo zostaną przetłumaczone na język angielski.

– Muzeum jest przestrzenią zapraszającą do opowiedzenia swojej historii zamieszkiwania w mieście osobom o różnych poglądach i wartościach. Kolekcjonuje subiektywne doświadczenia związane z tym, w jaki sposób architektura tworzyła ramy dla codziennych rytuałów społecznych. Łączy środowiska i pokolenia – mówią o projekcie organizatorzy.

Reklamy

W ramach zebranych środków fundacja zamierza przeprowadzić darmowe warsztaty edukacji architektonicznej. Chce dotrzeć przede wszystkim tam, gdzie mieszkają dzieci nie mające możliwości korzystania z miejskiej oferty odpłatnej instytucji kultury.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/lubmom

Reklamy

­

­

(info i fot. pomagam.pl / EN)

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wideo: youtube.com / Muzeum Osiedli Mieszkaniowych


Zobacz też:

Hrubieszowski hejnał będzie grany codziennie w południe (WIDEO)

Hrubieszowski hejnał będzie grany codziennie w południe (WIDEO)


LubieHrubie na Instagramie