Zbliża się finał 21. edycji konkursu Ambasador Województwa Lubelskiego

Statuetka Ambasadora przyznawana jest w trzech kategoriach – osobie, instytucji i firmie. Dotychczas samorząd województwa tytułem i prestiżową statuetką wyróżnił 62. honorowych Ambasadorów, którzy poprzez swoją działalność promują region w kraju i za granicą.

Reklamy


– Laureaci tytułu Ambasadora są naszą dumą i wizytówką województwa. – przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 

Przypomnijmy, że ubiegłoroczni laureaci tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” to:

Ania Dąbrowska – osoba

Modern-Expo S.A. z Lublina – firma

Spice Gears Team 5883 – instytucja.

 

W poprzednich latach tytuł ten otrzymali m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Uzdrowisko Nałęczów, Kabaret Ani Mru Mru, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, WSK-PZL Świdnik S.A., Zakłady Azotowe Puławy S.A. czy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

Twardy orzech dla kapituły

Kapituła Honorowa Tytułu „Ambasador Województwa Lubelskiego” w skład, której wchodzi Zarząd Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Przewodniczący Sejmiku Województwa oraz przedstawiciele mediów miała trudny wybór. Do konkursu za 2019 rok zgłoszonych zostało bowiem łącznie 46 osób, instytucji i firm. Wpłynęło także 27 kandydatur do projektu „Marka Lubelskie”. Głównym celem tego programu jest promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

W ramach ubiegłorocznej, XIII edycji certyfikatem „Marka Lubelskie” Kapituła wyróżniła 7 firm:

Avis Ekologiczne Place Zabaw s.c.

AVANT Fabryka Porcelitu Jerzy Bujanowicz

Firma Handlowa Kabis – Dywany Łuszczów

Przedsiębiorstwo Handlowe Conkret sp. z o.o.

Magdalena Niedziałek „Dąbrówka”- Lubartowska 77

Fun Park Sp. z o.o. Magiczne Ogrody Janowiec rodzinny park tematyczny

Pszczelarz Kozacki Pasieka Tadeusz Kozak.

 

Laureatów konkursu „Ambasador Województwa Lubelskiego” oraz Marka Lubelskie” poznamy na uroczystej gali, która odbędzie się w sobotę w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

 

 

fot. UMWL

 


 

Zobacz też:

SPORT – Młodzi piłkarze Stali Kraśnik ruszają na podbój Las Vegas

REGION – Lubelskie – wspólnie dla pszczół