Zdemolowali lokal, bo nie spodobała im się temperatura zamówionego dania

W ręce policjantów z I komisariatu w Lublinie wpadło trzech mężczyzn w wieku 30, 32 i 35 lat, którzy odpowiedzą za zdemolowanie jednej z lubelskich restauracji. Straty oszacowane zostały na około 2 tys. zł. Jak tłumaczyli się później pijani sprawcy, nie spodobała im się temperatura zamówionego dania.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami w jednej z lubelskich restauracji w centrum miasta. Policjanci z I komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że trzech mężczyzn będących klientami, wszyło awanturę  z obsługą Jej efektem było zdemolowanie lokalu. Mało tego, sprawcy opuścili restaurację nie plącąc za zamówione dania.

Wandale zostali zatrzymani przez policjantów z „jedynki” tuż po wyjściu z lokalu. Zatrzymani mężczyźni w wieku 30, 32 i 35 lat byli pod działaniem alkoholu. Wszyscy trafili na komisariat. Tam dopuścili się jeszcze znieważenia funkcjonariuszy.

Jak ustalili mundurowi, mężczyźni przyszli do restauracji zamówić posiłek. Kiedy otrzymali zamówione dania, nie spodobała się im temperatura posiłku. Wówczas wszczęli awanturę, w trakcie której porozbijali talerze, uszkodzili ścienną dekorację oraz pobrudzili sufit jedzeniem. Straty oszacowane zostały wstępnie na kwotę około 2 tys. złotych.

Zatrzymani usłyszeli zarzut zniszczenia mienia i przyznali się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

źródło: Kwp Lublin