Zderzenie 4 pojazdów na krajowej 19-ce

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj, około godz. 10:00, na krajowej 19-ce w miejscowości Kolonia Stara Wieś w powiecie radzyńskim. Kierujący samochodem ciężarowym marki Renault najechał na tył jadącego przed nim tira, który gwałtownie zahamował. W zdarzeniu brały udział jeszcze dwa samochody osobowe, których kierujący również nie zdążyli zatrzymać swoich pojazdów.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 10:00 na krajowej 19-ce w miejscowości Kolonia Stara Wieś. Jak ustalili policjanci będący na miejscu zdarzenia, 24-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, kierując samochodem ciężarowym marki Renault Magnum, najechał na tył jadącego przed nim ciężarowego mercedesa. Do zdarzenia doszło kiedy kierowca mercedesa, 50-letni obywatel Serbii, gwałtownie zahamował.

Dwa jadące za nimi samochody osobowe, również nie zdążyły się zatrzymać. W naczepę renaulta uderzył jadący za nim osobowy nissan. Tym autem podróżował 45-letni mieszkaniec Lublina. Na osobówkę najechało kolejne, czwarte auto, tj. samochód osobowy marki Citroen, kierowany przez 25-letniego mieszkańca Garwolina. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło wykonane przez policjantów badanie stanu trzeźwości.

Pomimo, że całe zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście nikt nie doznał obrażeń ciała. Prawdopodobną przyczyną kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. W związku z kolizją na krajowej 19-ce wystąpiły utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia apelując o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin