Zderzenie dwóch aut na DK-17

Wczoraj kierowcy poruszający się drogą krajową nr 17 w miejscowości Łabuńki Pierwsze musieli liczyć się z utrudnieniami. Przez kilka godzin droga była zablokowana, policjanci kierowali na zorganizowane objazdy. Powodem utrudnień było zderzenie dwóch pojazdów.

Reklamy

 

Wczoraj tuż po godzinie 10:30 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łabuńki Pierwsze.

Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, iż na wysokości skrzyżowania do miejscowości Zubowice kierujący pojazdem marki Mercedes 23-letni mieszkaniec Zamościa na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący w przeciwnym kierunku pojazd marki Lexus, którym kierowała 29-latka.

Oboje kierujący karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala. Po badaniach okazało się, iż w wyniku zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Badania stanu trzeźwości kierowców wykazały, iż byli trzeźwi.

Prawdopodobnie przyczyną zderzenia było niedostosowanie, przez kierującego mercedesem, prędkości do panujących na drodze warunków. Za spowodowanie zagrożenia młody kierowca poniesie odpowiedzialność przed Sądem.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin służby ratunkowe wykonywały czynności. W tym czasie droga krajowa nr 17 była zablokowana. Policjanci natychmiast zorganizowali objazdy drogą gminną. Kilka minut przed godziną 15:00 droga została odblokowana i ruch odbywał się już bez zakłóceń.

 

źródło i fot. KMP Zamość