Zderzenie trzech aut. 7 osób rannych, w tym dwoje dzieci

7 osób rannych, w tym dwoje dzieci to skutek wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Zofiance Górnej na drodze krajowej K-74.

Reklamy

 

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 14.00 w miejscowości Zofianka Górna na drodze krajowej K-74, w powiecie janowskim.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Honda 47-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zjechał na przeciwległy pas. Auto zderzyło się czołowo z Oplem. W momencie uderzenia z Hondy zsunął się bagażnik dachowy i uderzył w Citroena jadącego za Oplem.

Trzy osoby z Hondy i cztery z Opla, w tym dwoje dzieci, z obrażeniami trafiły do szpitala. Dzieci w wieku 5 i 7 lat zostały przewiezione do szpitala w Lublinie. Kierującemu, jak i pasażerce z Citroena nic się nie stało. Jak ustalili policjanci – wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Świadkiem zdarzenia była policjantka z Janowa Lubelskiego wracająca do domu po służbie. Wraz z innymi świadkami udzielała pomocy poszkodowanym. Pomogła wysiąść z auta, czekała na przyjazd służb ratunkowych i zajęła się poszkodowanymi dziećmi, będąc z nimi do czasu przylotu śmigłowca.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

 

(źródło i fot. KPP Janów Lubelski)