Zderzenie trzech pojazdów na drodze krajowej 74. Trzy osoby trafiły do szpitala

Trzy samochody zderzyły się na drodze krajowej nr 74 w Wielączy. Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca volkswagenem w chwili gdy zatrzymała się na skrzyżowaniu, aby skręcić w lewo, została uderzona przez jadącego za nią kierującego busem marki Volkswagen. Siła uderzenia przesunęła jej pojazd na przeciwległy pas ruchu i doszło do kolejnego zderzenia.

Reklamy

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Wielączy na drodze krajowej nr 74.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem marki Volkswagen typu bus 57-letni mieszkaniec powiat częstochowskiego jechał zbyt szybko, z prędkością niedostosowaną do panujących warunków ruchu i uderzył w jadącego przed nim  Volkswagena.

Reklamy

Kierująca nim 27-letnia mieszkanka gminy Szczebrzeszyn w tym czasie zatrzymała się oczekując na możliwość bezpiecznego skrętu w lewo. Siła uderzenia zepchnęła jej pojazd na przeciwległy pas ruchu, którym w tym czasie jechał kierujący Mercedesem – 67-letni mieszkaniec Biłgoraja. Wtedy doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Kierujący pojazdami biorącymi udział w zdarzeniu zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili ich stan trzeźwosci. Wyniki wykazały,  że wszyscy byli trzeźwi.

Wszystkie trzy pojazdy nie nadawały się do dalszej jazdy, za pokwitowaniem zatrzymano kierowcom dowody rejestracyjne. Ponadto 57-letniemu kierującemu Volkswagenem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci za pokwitowaniem zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby, droga była nieprzejezdna, zorganizowano objazdy. Ruch na DK 17 w miejscowości Wielącza został przywrócony około godziny 17:00 i odbywał się już bez utrudnień.

 

(źródło i fot. KMP Zamość)