Zderzenie z łosiem

Wczoraj nad ranem, na krajowej 19-ce w miejscowości Grabowiec, w powiecie radzyńskim, doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierująca nissanem 41-latka, uderzyła w łosia, który nagle wtargnął na jezdnię. Mimo, że wyglądało to groźnie skończyło się jedynie na uszkodzonym pojeździe.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 4 nad ranem na drodze krajowej K-19 w miejscowości Grabowiec.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca samochodem marki Nissan 41-letnia mieszkanka gm. Ulan uderzyła w łosia. Zwierzę wtargnęło na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Reklamy

W wyniku zdarzenia zwierzę zginęło na miejscu. Na szczęście zarówno kierująca jak też pasażerowie pojazdu, nie doznali obrażeń ciała. W chwili zdarzenia 41-latka była trzeźwa, co potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie.

 

***

Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną czujność na drodze. Statystyki wskazują, że liczba zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej jest wciąż bardzo wysoka.

Pamiętajmy: Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.źródło i fot. KPP Radzyń Podlaski