Zderzenie z łosiem – kierowca w szpitalu. Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze!

Wczoraj nad ranem na krajowej 19-ce w miejscowości Turów doszło do wypadku drogowego. Kierujący osobowym VW 53- latek uderzył w łosia, który nagle wtargnął na jezdnię. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca pojazdu, który przewieziony został do szpitala, zginęło również zwierzę.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godziną 4 nad ranem na drodze krajowej K- 19 w miejscowości Turów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW, 53- letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica, uderzył w łosia.  Zwierzę wtargnęło na jezdnię, wprost przed jadący w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego pojazd. Jak ustalili funkcjonariusze w chwili zdarzenia na drodze panowała gęsta mgła. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał kierowca auta, zginęło również zwierzę uczestniczące w zdarzeniu. 

Pamiętajmy: Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami.

Reklamy

 

źródło i fot: KWP Lublin (B.S.)