Zespół wokalno-instrumentalny „Nadzieja” z Uchań

Zespół wokalno instrumentalny „Nadzieja” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Uchaniach od listopada 2006 r. Powstał z inicjatywy Pani Anny Król dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Uchaniach oraz Pani Teresy Łubiarz przewodniczącej Gminnej Rady Kobiet w Uchaniach.

Reklamy

Skupia w swoich szeregach kilkanaście osób będących mieszkańcami Uchań, Drohiczan, Staszic i Woli Uchańskiej.

Instruktorem zespołu jest Pan Stanisław Wojczuk. Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu od sponsorów mozliwe było zakupienie stroi dla członków zespołu. Sponsorami byli m.in: – Bank Spółdzielczy w Białopolu o/Uchanie – Rada Sołecka wsi Uchanie – Towarzystwo Przyjaciół Uchań i Okolic – Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Uchaniach – Firma produkcyjno – handlowa „ARS” P. Renata i Artur Skrzypa z Jarosławca – Rejonowy Zakład Energetyczny w Hrubieszowie Członkowie zespołu składają gorące podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc i za zrozumienie potrzeb kultury w środowisku wiejskim.

Reklamy

Zespół „NADZIEJA” po raz pierwszy zaprezentował się w styczniu 2007r. w czasie trwania Gminnych Obchodów 64 Rocznicy Wysiedlenia Ludności z terenu gminy Uchanie. Występ zespołu spotkał sie z bardzo ciepłym i serdecznym przyjęciem przez licznie zgromadzoną publiczność i już po pierwszym występie zyskał sobie wielu wielbicieli. Mieszkańcy Gminy Uchanie mogli również podziwiać zespół w pięknym koncercie kolęd i pastorałek, który wykonany został w dniu 28 stycznia 2007r. w czasie spotkań kolędowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Uchaniach a także w pięknym koncercie piosenek biesiadnych zaprezentowanym w czasie trwania spotkania z okazji dnia kobiet w dniu 11 marca 2007r. Obecnie członkowie zespołu pracuja nad nowym repertuarem – będzie to „Koncert retro” prezentujący piosenki żołnierskie, które były wielkimi przebojami pamiętnych Festiwali Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Zespół zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych na swoje koncerty.

 

Zobacz galerię zdjęć

 

Źródło: GOK Uchanie

Info: LGD Lepsze Jutro