Zginął rowerzysta. 75-latek został potrącony przez autobus

Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po godzinie 16.00 na krajowej 19-ce w miejscowości Bedlno Radzyńskie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący rowerem 75- latek został potrącony przez autobus. Prawdopodobnie mężczyzna skręcił wprost pod koła wyprzedzającego go mercedesa. Niestety rowerzysta zginął na miejscu zdarzenia.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 16.00 na drodze krajowej K- 19, w miejscowości Bedlno Radz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem 75- letni mieszkaniec gm. Radzyń Podlaski, został potrącony przez jadący w tym samym kierunku autobus. Prawdopodobnie, kierujący jednośladem mężczyzna chciał wykonać manewr skrętu w lewo, wjeżdżając wprost pod koła jadącego autobusu.

Niestety, pomimo przeprowadzonej reanimacji 75- letni mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Autem kierował 38- letni mieszkaniec gm. Kamionka. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie. W związku z wypadkiem na drodze krajowej przez kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo.  Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy: Piesi i rowerzyści na drodze, to grupa szczególnie narażona na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Dlatego za łamanie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim zdroworozsądkowego myślenia można zapłacić najwyższą cenę, jaką jest życie.


źródło i fot. KWP Lublin (B.S.)