Zgłoś swój spektakl i wygraj 5000 zł!

Legendarna Studencka Wiosna Teatralna po 48 latach przerwy wraca do Chatki Żaka! Ogólnopolski festiwal odbędzie się w dniach 18 – 21 maja w formule konkursowej, gdzie jury, a także publiczność uhonorują najlepsze przedstawienia przyznając nagrody finansowe. Nagroda główna (Grand Prix Festiwalu) wynosi 5000 zł.

Reklamy

Poza nagrodą główną przewidujemy także nagrodę publiczności (1000 zł), nagrody indywidualne (pula – 3 000 zł), nagrody i wyróżnienia dla Zespołów (pula – 6 000 zł) i nagrody rzeczowe. Termin zgłoszeń mija 6 maja!

Jak się zgłosić?

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy najpóźniej 6 maja 2022 r.

LINK: https://www.umcs.pl/pl/enqForm,zglos-spektakl-do-studenckiej-wiosny-teatralnej,1098.html

2. Czekaj na naszą odpowiedź. Informacje o zespołach/osobach zakwalifikowanych ogłosimy nie później niż 13 maja.

­

Czym dokładnie jest Studencka Wiosna Teatralna?

To ogólnopolski festiwal teatrów studenckich, który odbywał się w Chatce Żaka w latach 1966 – 1974. Po 48 latach zostaje wznowiony pod hasłem „BUDOWAĆ MOSTY”, jako swoiste połączenie przeszłości z teraźniejszością. Studencka Wiosna Teatralna ma być przestrzenią do prezentacji i konfrontacji rozmaitych przejawów współczesnej twórczości teatralnej studentów. Na scenach Dużej i Małej Sali Widowiskowej Chatki Żaka, odbędą się spektakle artystów, wyłonionych na podstawie nadesłanych uprzednio zgłoszeń. Program przedstawień konkursowych stanowiących główną oś Festiwalu, wzbogacą warsztaty teatralne i psychologiczne, konsultacje logopedyczne, spotkania, wystawa a także wykład i panel dyskusyjny – wszystkie z udziałem znamienitych gości i specjalistów, odbywające się w nowo wyremontowanych przestrzeniach Instytucji. Po każdym dniu artyści wraz uczestnikami spotkają się w Klubie Festiwalowym, gdzie będą mogli wymieniać się swoimi wrażeniami i inspiracjami. Więcej szczegółów i pełny program już wkrótce.

Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na stronie internetowej Chatki Żaka: ack.lublin.pl

Organizatorem projektu Ogólnopolska Studencka Wiosna Teatralna jest Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Projekt jest wspierany finansowo przez Miasto Lublin oraz Województwo Lubelskie. Fundatorem nagród konkursowych jest Narodowe Centrum Kultury.

Partnerami Studenckiej Wiosny Teatralnej są: Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Forum Studentów Uczelni Artystycznych, Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023 oraz Koło Naukowe Logopedów i Audiologów UMCS.

­

(info, grafika: ACK UMCS Chatka Żaka)


Zobacz też:

Koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika (WIDEO)

Koń bez jeźdźca biegał ulicami Świdnika (WIDEO)


MAKBET (CIEMNA NOC…)

Makbet (Ciemna noc…)