Zielona Szkoła uczniów z Werbkowic

W dniach 31.05 – 04.06.2011 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Werbkowicach przebywali na „zielonej szkole” w Pieninach.

Reklamy

W tym czasie podziwiali uroki Ojcowskiego Parku Narodowego z Maczugą Herkulesa, poznawali historię zamku w Niedzicy i Czorsztynie, wędrowali ścieżkami malowniczego wąwozu Homole. Dnem tego wąwozu, uważanego za jeden z najpiękniejszych w Polsce, płynie potok Kamionka, którym płynie krystalicznie czysta woda, a na wapiennych skałach rosną rzadkie gatunki roślin wapieniolubnych i liczne okazy światłolubnych jałowców.

Jako wytrwali „taternicy” zdobyli najwyższy szczyt Pienin, Trzy Korony. Z platformy widokowej na szczycie rozciąga się doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego.

Reklamy

Jedną z większych atrakcji „zielonej szkoły” był Dzień Dziecka spędzony w kopalni soli w Bochni. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje: dyskotekę, zabawy i konkursy prowadzone przez artystów, karaoke, słodki poczęstunek i zwiedzanie kopalni, w tym jazda kolejką. Nasi uczniowie bawili się tak wspaniale, że aż żal było wyjeżdżać na powierzchnię.

Efektem pobytu na „zielonej szkole” są: zbiory legend regionalnych, albumy o odwiedzanych zakątkach Polski.

Organizatorzy i uczestnicy „zielonej szkoły” serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas finansowo: Urząd Gminy Werbkowice, Zakłady Zbożowo-Młynarskie w Werbkowicach s.c., Bank Spółdzielczy w Werbkowicach, Rolniczy Zakład Doświadczalny, Krajowa Spółka Cukrowa Oddział Cukrownia Werbkowice, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Jerzy Zimon, Firma Handlowa „AGA” Wróblewska Danuta, Sklep Obuwniczy Celina Rybczyńska, P.H. „CYPRYS” Mirosława Bożek, Produkcja Pieczywa Marian Kozyra, dr Urszula Grabik.

***

Info i foto:
ZS w Werbkowicach