Ziemia zamiast tytoniu, brak wpłaty za telefon… Uwaga na przestępstwa internetowe!

Zamojscy policjanci poszukują oszustów, którzy swoim podstępnym działaniem narazili mieszkańców miasta na straty w gotówce. 24-letnia mieszkanka Hetmańskiego Grodu i jej partner stracili blisko 100 złotych zamawiając poprzez Internet tytoń. W przesyłce zamiast markowego suszu otrzymali ziemię. Inny mieszkaniec Zamościa wystawił na aukcję telefon komórkowy. Kupujący, który odpowiedział na ogłoszenie zapewniał, że przelał gotówkę na konto sprzedawcy.

Reklamy

Wczoraj do zamojskiej komendy zgłosiła się 24-letnia mieszkanka miasta. Kobieta poinformowała o oszustwie. Wraz ze swoim partnerem, zainteresowani kupnem tytoniu papierosowego odpowiedzieli na jedno z internetowych ogłoszeń. Zamówili kilogram markowego suszu. Wczoraj otrzymali przesyłkę, za którą przy odbiorze zapłacili 95 złotych. Zamiast jednak zakupionego tytoniu w paczce otrzymali kilogram ziemi. O oszustwie natychmiast powiadomili policję.

Policjanci z Zamościa wczoraj przyjęli również zgłoszenie o innym oszustwie. 23-letni mieszkaniec Hetmańskiego Grodu kilka dni temu na jednym z popularnych portali wystawił do sprzedaży telefon komórkowy. Na ogłoszenie odpowiedział zainteresowany kupnem komórki mężczyzna. Kontrahenci umówili się, co do szczegółów transakcji. Zgodnie z zapewnieniami kupującego kwota blisko 800 złotych przelana miała być została na konto sprzedawcy. Jak się jednak okazało pieniądze na konto właściciela komórki nie dotarły, a kontakt z kupującym urwał się tuż po transakcji.

Reklamy

Policjanci poszukują oszustów i apelują o rozwagę podczas transakcji zawieranych w wirtualnym świecie.

źródło: KMP Zamość (J.K.)