Zlikwidowana plantacja konopi. Dilerzy zatrzymani podczas dużej transakcji

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 3 mężczyzn i kobietę, podczas sprzedaży narkotyków, do której doszło w poniedziałek w jednej z kamienic w centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę i prawie 700 gramów marihuany.

Reklamy

Do zatrzymań doszło w miniony poniedziałek w centrum miasta. W jednej z kamienic miało dojść do sprzedaży znacznych ilości środków odurzających. Wtedy do akcji wkroczyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Podczas transakcji zatrzymali 2 mężczyzn i kobietę. Jeden z zatrzymanych mężczyzn to 24-latek z Łęcznej. Jak wynika z ustaleń śledczych, przyjechał dokonać zakupu znacznych ilości marihuany. Uprawą i sprzedażą nielegalnego towaru zajmowali się zatrzymani na miejscu mieszkańcy Lublina, 26-letni Patryk P. i jego 24-letnia znajoma. Policjanci do tej samej sprawy zatrzymani również 29-letniego Konrada J., który również  zajmował się uprawą konopi indyjskich.

Sprawcy do uprawy konopi indyjskich wykorzystywali wynajęte do tego celu mieszkanie w centrum, miasta. Policjanci przeszukali również mieszkanie i garaż zatrzymanego 26-latka i jego znajomej. Ujawnili w nim wagi elektroniczne, testery gleby oraz 40 gramów marihuany. Postępowanie w tej prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. We wtorek wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty. 26-letni Patryk. K. odpowie za uprawę, posiadanie i udzielanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi z mężczyzn, który zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt to 24-letni Michał P. Będzie odpowiadał za uprawę i posiadanie marihuany. Wobec pozostałych podejrzanych 29-latka i 24-latki z Lublina prokurator zastosował dozór Policji. Za posiadanie i udzielanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara 10-lat pozbawienia wolności. 

 

Wideo »

 

źródło, wideo, fot.: KWP Lublin