Zlikwidowano kolejne nielegalne automaty do gier

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policji skontrolowali lokal, w którym mogły być organizowane nielegalne gry.

Reklamy

 

W poniedziałek 11 marca, funkcjonariusze KAS z zamojskiego Działu Kontroli Celno – Skarbowej Rynku wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Zamościa weszli do jednego z lokali w gminie Stary Zamość.

Wewnątrz, zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami, znajdowały się dwa automaty do prowadzenia gier hazardowych. W lokalu obecny był również 37-letni mężczyzna obsługujący nielegalne urządzenia.

Mundurowi zabezpieczyli automaty i przesłuchali 37-latka. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

 

***

 

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Niezależnie od tego zarówno organizatorowi nielegalnych gier, jak też właścicielowi lokalu grozi kara administracyjna – 100 tys. złotych od każdego nielegalnego automatu.

 

(źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)