Zlot AirSoft-owy w Werbkowicach

10 lutego odbył sie w Werbkowicach zlot miłośników AirSoftu. Więły w nim udział ekipy z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i lokalna formacja AirSoftowa LHR_GhostRecon.

Reklamy

Spotkanie odbyło się na terenie Werbkowic. Trwało od godziny 9:00 do godziny 15:00. Strony konfliktu były podzielone po 8 osób w jednej drużynie.  

Rywalizowano o kontrolę nad budynkami bardzo ważnymi pod względem taktycznym, według scenariusza. Podczas rozgrywki kładziono duży nacisk na umiejętności taktyczne i umiejętne współgranie w drużynie. Podczas rozgrywki używano różnych taktyk od wojskowych po policyjne do walki na otwartym terenie, jak i w budynkach.

Całe spotkanie przebiegało w przyjaznej i miłej atmosferze. Uczestnicy spoza naszego powiatu stwierdzili, że bardzo podoba im się ten teren i postanowili przyjeżdżać tu częściej ze względu na walory owego otoczenia.

Podczas rozgrywki używano zasad trafień systemu „Fast Red” czyli uproszczonego systemu „Red”. System ten jest urealistycznieniem całej rozgrywki pod wzgledem realistyczności trafień. Można tam było spotkać repliki broni używanej w AirSofcie z okresu II Wojny Światowej, powojennej oraz współczesnej (Ak47, Ak74, G36, M4, M16, Sturmgewehr 44).

Po rozgrywce rozpalono grilla i każdy mógł dzięki temu zjeść ciepły posiłek po trudnych wzmaganiach.