18 kwietnia 2024

Znamy nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, prof. Andrzej Kidyba oraz URSUS SA to tegoroczni Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Statuetki Ambasadora zostały w tym roku wręczone już po raz 16. Uroczysta gala odbyła się w Targach Lublin.

 

Podczas uroczystości wręczono także certyfikaty Marki Lubelskie. Wyróżnienie otrzymały firmy: GASTROMAX, BIALCON SA, POL-MAK SA, MANUFAKTURA POLKA, MEGA SPÓŁKA.

Ambasadorem Województwa  Lubelskiego  2014 w kategorii osoba, za długoletni wkład w rozwój gospodarczy Lublina i regionu lubelskiego, został prof. zw. dr hab. Andrzej Kidyba. W kategorii instytucja zwyciężył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Kapituła wyróżniła placówkę za kształtowanie wysokich standardów jakości opieki medycznej w województwie. W kategorii firma, za jakość i tradycję oraz dynamiczny rozwój i ekspansję na krajowych i zagranicznych rynkach, Ambasadora Województwa otrzymał URSUS SA.  – Ambasadorów  województwa lubelskiego mamy już blisko 50. To ludzie, instytucje i firmy, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii tego regionu, promując go w kraju i poza granicami. Jesteśmy im wdzięczni i dumni z ich osiągnięć. Dumni powinni być również sami ambasadorzy, ponieważ reprezentują wspaniałe województwo. Województwo, które od innych regionów odróżnia ogromny głód sukcesu – mówił Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. 

Pozostali nominowani do tytułu Ambasadora Województwa Lubelskiego 2014.

  • Kategoria osoba: Marcin Wroński, Zbigniew Stopa, Marek Dyjak.
  • Kategoria instytucja: Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Redakcja Kwartalnika „AKCENT – Literatura i Sztuka”, Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
  • Kategoria firma: Fabryka Cukierków PSZCZÓŁKA Sp. z o.o., Lubelski Rynek Hurtowy SA, Zakład Hodowlano-Produkcyjny Stado Ogierów Białka.

Honorowym tytułem i statuetką Ambasadora Województwa Lubelskiego wyróżnianie są osoby, instytucje i firmy, które mają niekwestionowane osiągnięcia i zasługi w kreowaniu dobrego wizerunku regionu w kraju i za granicą. Tytuły przyznawane są corocznie od 1999 roku, a wśród 46 laureatów są m.in.: Budka Suflera, Beata Kozidrak, Leszek Mądzik, prof. Tomasz Trojanowski, prof. Andrzej Kokowski, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów”, Spółdzielnia Pszczelarska APIS, Lubelski Węgiel „Bogdanka”, Zakłady Azotowe „Puławy”, Black Red White, WSK PZL Świdnik.

Do grona firm MARKI LUBELSKIE dołączyły: GASTROMAX, BIALCON SA, POL-MAK SA, MANUFAKTURA POLKA, MEGA SPÓŁKA z o.o.  Program  Marka „Lubelskie” od 2007 roku promuje renomowane produkty i usługi oraz wspiera procesy innowacyjne w lubelskich przedsiębiorstwach. Laureaci corocznych edycji programu otrzymują prawo posługiwania się logotypem Marka Lubelskie, który jest jednocześnie zastrzeżonym znakiem towarowym oraz gwarancją najwyższej jakości produktów i usług wytworzonych w regionie. Marka przyznawana jest przedsiębiorstwom regionu, wdrażającym nowoczesne technologie, przy poszanowaniu środowiska naturalnego. Dotychczas, w ośmiu edycjach programu, prawo posługiwania się znakiem otrzymało 37 przedsiębiorstw, wśród których są m.in.: OSM Krasnystaw, ZL Uzdrowisko Nałęczów SA, Spółdzielnia Mleczarska BIELUCH, Wytwórnia Makaronów As-Babuni, SPOMLEK Radzyń Podlaski, LUBSAD, AGRAM, Spółdzielnia Pszczelarska APIS, Fabryka Cukierków PSZCZÓŁKA, BIOMED Lublin, Pol-SKONE, Mewa Fashion SA.       

Gwiazdą tegorocznej Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego była Maryla Rodowicz. Nie zabrakło takich przebojów jak „Małgośka”, „Wsiąść do pociągu”, „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”. Publiczność bawiła się także przy występach lubelskich artystów, zespołu Pawkin oraz FormacjiTanecznej GAMZA. Na stołach królowały potrawy regionalne. Galę poprowadził Artur Andrus. 

 

źródło i fot. lubelskie.pl