Zniszczył 8 wiat przystankowych, powodując straty w wysokości 40 tys., bo… zdenerwowała go dziewczyna

19-latek, strzelając z broni pneumatycznej do szklanych wiat, spowodował straty w wysokości 40 tysięcy złotych. Jak tłumaczył policjantom, chciał w ten sposób odreagować kłótnię z dziewczyną.

Reklamy

Do aktu wandalizmu doszło w drugiej połowie sierpnia, kiedy to w miejscowościach Żyrzyn, Strzyżowice, Kośmin, Borysów i Osiny w powiecie puławskim, nieznany sprawca zniszczył 8 przeszkolonych wiat przystankowych. Starty zostały wycenione na 40 tysięcy zł.

Podczas oględzin policjanci doszli do wniosku, że wiaty najprawdopodobniej zostały uszkodzone z broni pneumatycznej i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Kilka dni później ustalono, że może nim być 19-letni mieszkaniec gminy Żyrzyn. Mundurowi zabezpieczyli u niego broń pneumatyczną i przesłuchali go w charakterze podejrzanego, przedstawiając zarzut uszkodzenia mienia.

19-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu tłumacząc, że zrobił to, ponieważ chciał odreagować kłótnię z dziewczyną. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

­

(info i fot. KMP Puławy)


Zobacz też:

Na łuku drogi uderzył w ciężarówkę. Miał prawie 2 promile – ZDJĘCIA

Na łuku drogi uderzył w ciężarówkę. Miał prawie 2 promile – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie