29 września 2023

Zosin: Niewinny jak przemytnik. Nie wiedział o ukrytych w aucie papierosach

Papierosy o wartości rynkowej ponad 12 tys. zł i przystosowane do przemytu auto stracił podróżujący do Polski 49-latek z Ukrainy. Kontrabandę przechwycili funkcjonariusze Służby Celnej z Zosina.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (07.10.) około godziny 9 rano. Poruszający się osobową mazdą na polskich numerach rejestracyjnych Siergiej L. zgłosił celnikom jedynie przewóz 37 litrów paliwa. Twierdził, że jedzie do Warszawy. Podejrzewając, że w samochodzie mogą być ukryte papierosy, celnicy skierowali auto do szczegółowej kontroli. W trakcie rewizji okazało się, że w samochodzie znajdują się specjalnie przygotowane skrytki. W rezultacie, m.in. z podwójnej podłogi bagażnika, funkcjonariusze wydobyli 1127 paczek papierosów różnych marek. Ich wartość rynkową celnicy oszacowali na ponad 12 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, ale nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tłumaczył, że jest tylko kierowcą, a papierosy nie należą do niego. Podróżny nie potrafił też wskazać osoby, która mogła ukryć ten towar w samochodzie.

Reklamy

Funkcjonariusze oprócz papierosów zatrzymali przystosowaną do przemytu mazdę o wartości około 20 tys. zł. oraz 2,5 tys. zł na poczet grożącej obywatelowi Ukrainy kary grzywny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

 

Info i fot. SCRP

Reklamy