Zosin: Zamiast gazu w butlach znaleźli papierosy

Ponad półtora tysiąca paczek papierosów znaleźli w butlach gazowych funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie. Oprócz papierosów celnicy zatrzymali też przystosowany do przemytu samochód.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.06). Fiat multipla na polskich numerach rejestracyjnych pojawił się na przejściu granicznym około 5 nad ranem. Kierujący autem 39-letni Wasyl P. zgłosił do kontroli celnej jedynie dwie paczki papierosów i butelkę wódki, a jako cel swojej podróży wskazał Chełm. Funkcjonariusze celni zdecydowali  o skierowaniu auta do szczegółowej rewizji. Ich podejrzenia wzbudziły zainstalowane pod podwoziem cztery butle gazowe. Po ich otwarciu okazało się, że wewnątrz znajdują się schowane przed kontrolą celną papierosy, w sumie 1568 paczek. Szacunkowa wartość rynkowa ukrytego towaru przekracza 17 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do usiłowania przemytu. Jak powiedział, wyroby tytoniowe zamierzał zyskownie sprzedać na jednym z chełmskich bazarów.

Za próbę przemytu 39-latkowi grozi wysoka grzywna. Jako dowód w sprawie celnicy zatrzymali też samochód, którym podróżował sprawca.

 

źródło i fot. SCRP