Żurawlów: Zapraszamy na Światowy Dzień Pokoju

Wszystko dzieje się na przestrzeni prywatnej, ale jest otwarte dla każdego. Wstęp jest bezpłatny, a goście mają możliwość wesprzeć organizatorów, kupując „cegiełki”, robiąc zakupy na stoiskach, licytując na aukcji lub wrzucając do „kapelusza”- bębna. Muzycy i najwyższej jakości technika, wnoszą swój wkład bez wynagrodzenia. Festiwal zarabia tylko na zwrot ich kosztów dojazdu i noclegu. Nazywam to: Społeczny Sponsoring Sztuki. S.S.S.

Reklamy

Pierwszy raz zorganizowaliśmy tę imprezę w 2009 roku we wsi Dąbrówka, czyli tam gdzie mieszkam. Po pięciu latach organizowania tego festiwalu na własnym podwórku, tym razem zapraszamy do Żurawlowa.

To w niewielkim Żurawlowie przez 400 dni trwała blokada przeciwko bezprawnej próbie dewastacji Dobra Wspólnego, którą chciał rozpocząć pewien żarłoczny koncern paliwowy.

Decyzję o przeniesieniu naszego Festiwalu z Dąbrówki do Żurawlowa podejmowaliśmy gdy protest jeszcze trwał. Chcieliśmy tym Festiwalem udzielić im wsparcia. Blokada zakończyła się sukcesem. Mimo to podtrzymaliśmy decyzję o zorganizowaniu ŚDP 2014 w Żurawlowie. W podziękowaniu za skuteczny trud i jako „Świętowanie Zwycięstwa”. Mieszkańcy Żurawlowa, poza swymi codziennymi obowiązkami wspierają społeczności innych okolic, stojące wobec zagrożenia podobnego do tego, któremu stawili czoła. Ich postawa i to, że dali radę potężnej korporacji wydaje się nam godna podziwu, uznania i rozsławienia.

Poza koncertami, w trakcie Festiwalu są zabawy dla dzieci, dyskusje, prelekcje i zwykłe spotkania, projekcje filmów i wspólne muzykowanie. Prosimy o nie spożywanie alkoholu na terenie Festiwalu. 

Każdy Festiwal dedykujemy konkretnemu zjawisku lub idei. W tym roku tematem, ideą i sprawą jest: DOBRO WSPÓLNE. Czym jest, jak jest zawłaszczane i jak je chronić?

 

https://www.facebook.com/events/1532683260284700/