ZW PSL: Budowa płotu na rzece Bug zniszczy turystykę

W czwartek – 26 kwietnia w sali konferencyjnej Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie, odbyła się konferencja prasowa zagrożeniach dotyczących rozwoju turystyki na ścianie wschodniej.

Reklamy

 

Komunikat Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie:

Budowa płotu na rzece Bug, który ma zatrzymać dziki przenoszące ASF doprowadzi do zahamowania rozwoju turystyki w rejonie nadbużańskim.

– Być może to będzie ostatnia turystyczna majówka w tym rejonie. To temat dzisiejszej konferencji prasowej  z udziałem m.in.  Krzysztofa Hetmana prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie, Piotra Rzetelskiego Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzeja Romańczuka Starosty włodawskiego, Marka Pomietło przedstawiciela branży turystycznej oraz Dariusza Donicy prezesa Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zapora na rzece Bug w rzeczywistości nie zahamuje rozwoju ASF, odniesie efekt odwrotny, niszcząc nadbużańską turystykę.

Do tego doprowadzają pomysły PiS. – alarmuje Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie.

– Ten pomysł jest zły, nikt nie widział przepływających dzików przez Bug, dziwi mnie fakt forsowania tego pomysłu. Mam nadzieję, że uda się powstrzymać tą budowę – mówi Marek Pomietło właściciel firmy organizującej spływy kajakowe na Bugu.

Starosta włodawski Andrzej Romańczuk zaznacza, że płot obniży turystyczną atrakcyjność terenów sąsiadujących z Bugiem i zahamuje rozwój branży turystycznej nie tylko w powiecie włodawskim.

Pomoc przedsiębiorcom z terenów nadbużańskich zadeklarował Piotr Rzetelski, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego – sam jestem przedsiębiorcą, który całe swoje życie poświęcił branży turystycznej i wiem czym dla tych ludzi jest swobodny dostęp do rzeki Bug.  Swobodny dostęp do rzeki to być albo nie być dla kilku tysięcy osób  utrzymujących się z nadbużańskiej turystyki.

 

(źródło i fot. PSL Lublin)