Zwrócił im uwagę – w odwecie napadli na niego i pobili

Wczoraj wieczorem policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali dwóch sprawców pobicia, którzy napadli na 58-letniego mężczyznę. Sprawcy wtargnęli na jego posesję, bili i kopali go po całym ciele. Gdy w obronie ojca stanął 31-letni syn napastnicy zaatakowali także jego.

Reklamy

Wczoraj po godzinie 21.00  mieszkaniec Szczebrzeszyna zadzwonił na policję i powiadomił, że został napadnięty przez nieznanych  mężczyzn. Policjanci kilka minut później zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze  powodem agresji napastników  była zwrócona im uwaga przez pokrzywdzonego 58 latka. Ci w odwecie napadli na niego. Gdy mężczyzna uciekł na swoją posesję pobiegli za nim i dalej kopali i bili po całym ciele.

W obronie ojca stanął jego 31-letni syn, którego sprawcy również pobili. Obydwaj zatrzymani w chwili zdarzenia byli nietrzeźwi.  24-latek miał prawie 2 promile, zaś 22-latek miał ponad 1,5 promila.

Odpowiedzą za pobicie, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz za naruszenie miru domowego

 

źródło i fot. KMP Zamość (D.P.)