Żywność dla potrzebujących

Hrubieszów

Reklamy

Najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież ze szkół w Hrubieszowie otrzymały dary, zebrane w mieście w miniony piątek i sobotę. Trwałą żywność i produkty spożywcze zbierało 155 wolontariuszy z hrubieszowskich szkół i organizacji społecznych.

Dzięki hojności darczyńców i pomocy wielu ludzi dobrej woli, którzy pomagali w organizacji akcji, zebrano łącznie 934 kg i 80 dkg darów. Wśród nich było m.in. 250 kg makaronu, 200 kg cukru, ponad 160 kg ryżu i prawie 67 kg konserw mięsnych. Wszystko podzielono na 250 paczek i przekazano rodzinom uczniów szkół, które uczestniczyły w zbiórce.

Dary zbierali przedstawiciele: Gimnazjum Nr 1 pod opieką Iwony Kraczkowskiej, Gimnazjum Nr 3 z opiekunką Marzeną Bednarczuk, Zespołu Szkół Nr 1 z Barbarą Żeromską i Aliną Tyszkiewicz, Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 z opiekunami Anną Jańczuk, Anną Michalczuk, Jarosławem Mikitą, Jolantą Korneluk, Anną Pękowską, Elżbietą Dąbrowską, Grażyną Zduńską, Andrzejem Chwedczukiem, Dawidem Lewandowskim, Andrzejem Pochylczukiem i Barbarą Brzezicką. W zbiórce uczestniczyli też członkowie Stowarzyszenia Edukacyjnego „RAZEM” w Hrubieszowie pod opieką Krzysztofa Procia i Waldemara Byry.

Za wsparcie przy sprawnym przeprowadzeniu akcji jej organizatorzy dziękują m.in.: przedstawicielom: placówek handlowych, Hrubieszowskiego STRZELCA, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiej Służby Drogowej.

***

Źródło:
www.iaslubelskie.pl