105 Najdalej skaczących w dal Pań w historii hrubieszowskiej lekkiej atletyki

31 pań w historii hrubieszowskiej la przekroczyło w skoku w dal odległość 5 m, ale tabelę otwiera ciągle Danuta Mariola Zawadzka, która mogła uzyskać jeszcze lepszy rezultat, a nawet to uczyniła wprowadzając w osłupienie komisję egzaminacyjną na AWF w Warszawie w 1975 r., jak uzyskała tam 6.04 m, niestety nie były to zawody oficjalne. Panie zajmujące w tabelce miejsca od 2 do 8 też mogły uzyskać moim zdaniem lepsze wyniki od rekordowego, ale nie wyszło, coś przeszkodziło, za to niektóre z nich zdobywały medale lub zajmowały wysokie miejsca na centralnych zawodach ogólnopolskich, za co zawsze im się należą Gratulacje!

Reklamy


105 Najdalej skaczących w dal Pań w historii hrubieszowskiej lekkiej atletyki

 

Skok w dal

 

5.84   Zawadzka Danuta Mariola LO Hrubieszów   1974

5.72   Kobędza          Monika       Unia Hrubieszów 1995

5.70   Grzyb               Edyta         ZS 3 Hrubieszów 2003

5.69   Dąbrowska      Sylwia        ZS 3 Hrubieszów 2002

5.63   Doroszczuk      Magda       G. 2 Hrubieszów 2009

5.60   Czuwara          Małgorzata LO Hrubieszów  1978

5.55   Paczała            Justyna      ZS 3 Hrubieszów 2004

5.52   Korzeniowska  Joanna      LO Hrubieszów   1980

5.41   Szczepańska   Anna          LO Hrubieszów   1976

5.36   Tarcz               Irena         Unia Hrubieszów 1983

 

5.34   Pietruk             Maria         Unia Hrubieszów 1975

5.32   Muzyczuk         Małgorzata LO Hrubieszów 1979

5.28   Bajurka            Ewa           LO Hrubieszów  1971

5.27   Tuszyńska       Wiesława  LO Hrubieszów  1974

5.23   Tarnogórska    Anna          LO Hrubieszów  1986

5.19   Otręba             Ewa           LO Hrubieszów  1974

5.17   Siemko            Dorota       LO Hrubieszów  1979

5.17   Cieśla              Joanna      LO Hrubieszów  1986

5.15   Kwiatkowska I Anna          SP 2 Hrubieszów 1977

5.10   Giergiel            Agnieszka  SP 2 Hrubieszów 1985

 

5.09   Krzaczek          Paulina      ZS 3 Hrubieszów 2002

5.08   Bobrowicz        Marlena     SP 3 Hrubieszów 1988

5.06   Pańczyk           Jolanta      LO Hrubieszów  1977

5.05   Siwak              Zofia          LO Hrubieszów  1975

5.05   Brzozowska     Dorota       ZSO Hrubieszów 1989

5.05   Głuszak           Monika       ZSZ 2 Hrubieszów1996

5.04   Mil                    Beata        ZSE Hrubieszów 1983

5.03   Ziobro              Lucyna       SP 2 Hrubieszów 1983

5.02   Sidor                Aleksandra SP 2 Hrubieszów 1979

5.00   Siemko            Iwona        LO Hrubieszów  1984

 

5.00   Hapońska        Monika       SP 2 Hrubieszów 1990

4.96   Zebzda            Monika       G. Horodło         2012

4.95   Teterycz          Aneta        G 3 Hrubieszów 2005

4.94   Mazur              Irmina        SP 1 Hrubieszów 1975

4.92   Bida                 Joanna      ZSR Turkowice   1982

4.92   Kowalczyk       Marta         SP 1 Hrubieszów 1982

4.92   Pawlos            Dorota       SP 3 Hrubieszów 1989

4.90   Kotko               Jolanta      SP 2 Hrubieszów 1979

4.90   Cygan              Barbara     SP Hulcze          1979

4.90   Ziarkiewicz      Marzena    SP 2 Hrubieszów 1982

 

4.90   Szczęk             Barbara     SP 2 Hrubieszów  1983

4.90   Denesiuk         Beata        ZSZ 2 Hrubieszów 1985

4.89   Kowalczuk       Dorota       SP 2 Hrubieszów 1978

4.89   Kuniczuk          Małgorzata SP 2 Hrubieszów 1986

4.88   Kamieniarz      Danuta      SP 2 Hrubieszów 1978

4.87   Janowska        Lilianna      LO Hrubieszów  1972

4.87   Socha              Małgorzata PTR Turkowice 1977

4.87   Ziobro              Dorota       SP 2 Hrubieszów 1983

4.86   Górnik              Joanna      SP 2 Hrubieszów 1983

4.86   Pukaluk           Agnieszka  G 2 Hrubieszów 2004

 

4.85   Tucka               Jadwiga     PTR Turkowice 1972

4.85   Michalina         Bogumiła   Unia Hrubieszów 1981

4.85   Turzyńska        Elżbieta     SP 2 Hrubieszów 1983

4.85   Kwiatkowska II Anna       ZSZ 2 Hrubieszów 1988

4.85   Bednarz           Magdalena ZSMR Hrubieszów 2001

4.82   Piekarska        Anna          LO Hrubieszów  1994

4.81   Łaba                Czesława  ZSR Turkowice   1966

4.80   Beń                  Jolanta      LO Hrubieszów  1974

4.80   Lenard             Beata        ZSR Hrubieszów 1983

4.80   Smalej             Monika       LO Hrubieszów  1993

 

4.80   Szabat             Aleksandra G. 2 Hrubieszów   2001

4.75   Kitlińska           Krystyna    Świt Hrubieszów  1969

4.75   Raczyńska       Małgorzata SP 1 Hrubieszów 1974

4.75   Wrzos              Agnieszka  SP 2 Hrubieszów  1983

4.75   Stefaniak         Dorota       G. ZS 2 Hrubieszów 2003

4.74   Miterka            Małgorzata LO Hrubieszów     1975

4.73   Lewenda         Monika       ZSR Turkowice   1997

4.72   Flaga               Henryka     LO Hrubieszów  1967

4.72   Kwaśniewska  Irmina        SP 2 Hrubieszów 1976

4.71   Sawicz             Izabela      SP 2 Hrubieszów 1983

 

4.70   Ziółkowska      Anna          SP 2 Hrubieszów 1981

4.70   Dycha              Maria         LO Hrubieszów  1988

4.70   Szwanc            Małgorzata LO Hrubieszów 1988

4.70   Mulawa            Jolanta      ?                        1992

4.70   Krawczuk         Marzena    LO Hrubieszów  1994

4.70   Kalinowska      Małgorzata SP 3 Hrubieszów 1998

4.70   Piekaroś          Melania      SP 2 Hrubieszów 1998

4.70   Bednarz           Magdalena SP 3 Hrubieszów 1999

4.69   Korzeniowska  Barbara     SP Werbkowice 1976

4.68   Hudoba           Barbara     ZSR Turkowice   2000

 

4.68h Brzozowska      Ewa     ZS 3 Hrubieszów    2005

4.67   Szczepańska   Ewa           LO Hrubieszów  1971

4.67   Ziarkiewicz      Marzena    SP 2 Hrubieszów 1981

4.66   Urbaniak          Małgorzata SP 2 Hrubieszów 1980

4.66   Simon              Agnieszka  ?                        1985

4.65   Jędruszczak     Marzena    SP 1 Hrubieszów 1976

4.65   Ślusarczyk       Elżbieta     SP 2 Hrubieszów  1980

4.65   Wesołowska    Jadwiga     SP 1 Hrubieszów  1984

4.65   Walczuk           Katarzyna  ZSR Turkowice   1992

4.65   Paczała            Ewa           ZSZ 2 Hrubieszów 1999

 

4.65h Galej                Magdalena G. 2 Hrubieszów 2003

4.64   Cieślicka          Danuta      TR Turkowice     1967

4.64   Głuszak           Dorota       SP 1 Hrubieszów 1976

4.63   Świąder           Iwona        SP 1 Hrubieszów  1976

4.63   Karczmarczyk  Lilla            SP 2 Hrubieszów 1979

4.63   Chałka             Zofia          ZSR Turkowice   1986

4.63   Pyc                  Edyta         LO Hrubieszów  1992

4.62   Orlik                 Beata        SP 2 Hrubieszów 1979

4.62   Horoszko         Elżbieta     ZSOdz. Hrubieszów 1979

4.61   Bogowska       Edwarda    LO Horodło 1966

 

4.61   Kulik                Aneta        LO Hrubieszów  1978

4.61   Malec               Maria         Unia Hrubieszów 1979

4.61   Szczepańska   Małgorzata LO Hrubieszów 1982

4.61   Radomska       Anna          G. 3 Hrubieszów  2012

4,60   Ciesielczuk      Małgorzata SP 2 Hrubieszów 1978

 

Kolejno w poziomie:

wynik, nazwisko, imię, szkoła lub klub, rok uzyskania wyniku.

h – wynik uzyskany w hali



Największe osiągnięcia w tej konkurencji!

 

– Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 15)

(Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego)

 

Złoto – Sylwia Dąbrowska – 5.55 m

Bielsko – Biała 2001, trener Małgorzata Muzyczuk

 

4 miejsce – Magdalena Doroszczuk – 5.38

Słupsk, 2008, trener Tomasz Magdziak

 

– Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (16/17 lat)

 

Hala

 

4 miejsce – Magdalena Doroszczuk – 5.30

Spała, 2009, trener Tomasz Magdziak

 

Lato – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

6 miejsce – Sylwia Dąbrowska – 5.43

Wrocław 2002, trener Marek Kitliński

 

7 miejsce – Magdalena Doroszczuk – 5.43

Kraków, 2009, trener Tomasz Magdziak

 

8 miejsce – Justyna Paczała – 5.33

Gdańsk, 2003, trener Marek Kitliński

 

– Mistrzostwa Polski Juniorów (18/19 lat)

 

5 miejsce – Danuta Mariola Zawadzka – 5.70

Warszawa, 1975, trener Marek Kitliński

 

– Mistrzostwa Polski Weteranów

 

Hala

 

Złoto – Małgorzata Muzyczuk – 4.39 K – 30/34

Grudziądz 1994, trener M. Kitliński

 

Złoto – Małgorzata Muzyczuk – 3.56 K-35/39

Grudziądz, 1999, trener M. Kitliński

 

Lato

 

Złoto – Małgorzata Muzyczuk – 3.69

Kielce, 1998, trener M. Kitliński

 

– Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS

 

Open

 

Złoto – Danuta Mariola Zawadzka – (brak danych o wyniku)

Wisła, 1974, trener Marek Kitliński

 

Złoto – Danuta Mariola Zawadzka – 5.54

Sieraków, 1975, trener Marek Kitliński

 

Srebro – Danuta Mariola Zawadzka – 5.54

Szczecinek, 1973, trener Marek Kitliński

 

Juniorki

 

Srebro – Małgorzata Czuwara – (brak wyniku)

Poznań, 1978, trener Henryk Lebiedowicz

 

Juniorki młodsze

 

Złoto – Justyna Paczała – 5.35

Zielona Góra, 2003, trener Marek Kitliński

 

Srebro – Sylwia Dąbrowska – 5.48

Zamość, 2002, trener Marek Kitliński

 

Młodziczki

 

Brąz – Marlena Bobrowicz 4.94

Rzeszów, 1988, trener Małgorzata Muzyczuk

 

Centralne Czwartki Lekkoatletyczne

 

Brąz – 5.29 Magdalena Doroszczuk SP 2 Hrubieszów,

klasy VI, Warszawa 2006, trener Małgorzata Muzyczuk

 

Rekordy:

 

Rekord Polski Zrzeszenia LZS Juniorek

 

5.84 – Danuta Mariola Zawadzka 22.06.1974, Rzeszów

5.84 – Danuta Mariola Zawadzka 15.06.1975, Brześć (ZSRR)

 

Rekord Juniorek woj. lubelskiego (do 19 lat)

 

5.84 – Danuta Mariola Zawadzka 22.06.1974, Rzeszów

5.84 – Danuta Mariola Zawadzka 15.06.1975, Brześć (ZSRR)

 

Rekord Juniorek Młodszych woj. lubelskiego (do 17 lat)

 

5.65 – Danuta Mariola Zawadzka 13.05.1973, Lublin

5.72 – Danuta Mariola Zawadzka 3.06.1973, Lublin

 

Rekord Dzieci Młodszych woj. lubelskiego (do lat 13)

 

5.29 – Magdalena Doroszczuk 2006, Warszawa

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Danuta Mariola Zawadzka rekordzistka hrubieszowskiego powiatu w skoku w dal.