112. Dziewcząt w skoku wzwyż w historii powiatu hrubieszowskiego

Rekord powiatu hrubieszowskiego kobiet w tej konkurencji kończy w b.r. 35 lat, posiada go świetnie wygimnastykowana Danuta Kamieniarz, ale wcześniej furorę w tej konkurencji robiła Danuta Mariola Zawadzka, która nożyczkami na piasek, jako pierwsza pokonała1.40 anastępnie 1.50, ale 1.60 skoczyła już „flopem”.

Reklamy


Myślę, że ten rekord powiatu i pozostałe wyniki byłyby o wiele lepsze, ale niestety, jak byłem trenerem duży i ciężki materac trzeba było dźwigać na miejsce rozbiegu i z powrotem ok.200 m, a w noszeniu nawet czasami pomagali piłkarze. Przez kilka lat prosiłem, aby wzorem innych stadionów zeskok z odpowiednią ochroną ulokować na stałe na stadionie, niestety nikt mi w tym nie pomógł, więc zaniechałem treningów w tej konkurencji.

No cóż mamy nowoczesny stadion, ale oczywiście do dzisiaj stałego zeskoku z ochroną na stadionie niema, jak i nie ma, kto się zająć utalentowanymi w tym kierunku osobami, szkoda, bp talenty są wszędzie!

 


112. Dziewcząt w skoku wzwyż w historii pow. hrubieszowskiego:

 

1. 1.67   Kamieniarz           Danuta          LO Hrubieszów             1980 r.

1.61h     Kowalczuk            Dorota          ZSO Hrubieszów           1980

1.60       Zawadzka            Danuta          LO Hrubieszów             1973

1.58       Puźniak                Wioletta        Unia                              1996

1.56       Pukaluk                Aneta            G. Mircze                       2003

1.55       Pańczyk               Jolanta          LO Hrubieszów             1977

1.52h     Górnik                  Joanna          SP 2 Hrubieszów          1983

1.50       Siwak                   Zofia             LO Hrubieszów             1975

1.50       Tarcz                    Irena             LO Hrubieszów             1979

1.50       Sawicz                 Izabela         SP 2 Hrubieszów          1983

 

11. 1.50 Cieśla                   Joanna          LO Hrubieszów             1984

1.50 h    Kuriata                 Ewelina         G. Horodło                    2004

1.50       Moskwa               Ewelina         G. Mircze                       2006

1.49h     Karczmarczuk       Lilla               SP 2 Hrubieszów          1978

1.48       Michalina              Bogumiła       Unia/SP Michalów         1980

1.47h     Czuwara              Małgorzata    LO Hrubieszów             1977

1.47       Daciuk                  Aleksandra    ZSM 3 G. Hrubieszów   2014

146h      Mil                        Beata            SP 2 Hrubieszów          1981

1.46       Szczęk                 Barbara         SP 2 Hrubieszów          1985

1.45       Socha                   Małgorzata    ZSR Turkowice              1978

 

21. 1.45h Giergiel              Agnieszka     SP 2 Hrubieszów          1983

1.45h     Bobrowicz            Marlena         SP 3 Hrubieszów          1989

1.45       Banaszek             Paulina          G. ZS 2 Hrubiesz           2007

1.45       Koc                       Paulina          G. 3 Hrubieszów           2007

1.45h     Kuczyńska            Zuzanna       G. 3 Hrubieszów           2012

1.45h     Tomaszewska      Izabela         G. Mircze                       2014

1.45h     Niemczyk              Karolina        ZSM 3 G. Hrubieszów   2014

1.44h     Marchewka          Danuta          LO Hrubieszów             1977

1.44       Szczepańska        Małgorzata    SP 2 Hrubieszów          1980

1.43       Chodun                Joanna          ZSM3 GHrubieszów    2013

]

31. 1.42h Chałka               Zofia             SP 2 Hrubieszów          1982

1.41h     Gontarz                Barbara         SP 2 Hrubieszów          1982

1.41h     Denesiuk              Beata            SP 2 Hrubieszów          1983

1.41h     Siemko                 Iwona           SP 2 Hrubieszów          1983

1.41h     Szymanek            Agnieszka     SP 2 Hrubieszów          1984

1.40       Felczyńska           Maria             LZS Turkowice              1970

1.40       Otręba                 Ewa              LO Hrubieszów             1975

1.40       Sak                      Maria             Unia Hrubieszów          1976

1.40       Żuk                      Małgorzata    Unia Hrubieszów          1976

1.40       Mazurek               Anna             SP 2 Hrubieszów          1976

 

41. 1.40 Tarkowska           Ewa              SP 1 Hrubieszów          1978

1.40       Urbaniak              Małgorzata    LO Hrubieszów             1983

1.40       Gorgoń                 Katarzyna     ZSR Turkowice              1985

1.40       Dziewiczkiewicz   Jolanta          SP 1 Hrubieszów          1985

1.40       Chrząstek            Beata            SP 2 Hrubieszów          1985

1.40       Rozkal                  Marta            SP 2 Hrubieszów          1988

1.40       Kwiatkowska II    Anna             ZSZ 2 Hrubieszów        1988

1.40       Palichleb              Marta            ZSR Turkowice              1996

1.40       Portuś                  Malwina        SP Wiszniów                 2000

1.40       Wypych                Natalia          SP 2 Hrubieszów          2001

 

51. 1.40h Metyk                Marlena         G. Dołhobyczów            2004

1.40h     Pikuła                   Ewelina         G. Mircze                       2004

1.40       Sołoducha            Anna             G. Mircze                       2005

1.40h     Karwańska           Dominika       G. Mircze                       2008

1.40       Denis                   Dorota          G. ZS 2 Hrubieszów      2010

1.40h     Wiśniewska         Katarzyna     ZS 3 Hrubieszów          2013

1.40       Konsowicz            Ewa              ZS 2 GHrubieszów       2014

1.40       Karwacka             Karolina        SZS G. Mircze                2014

1.38       Felczyńska           Maria             PTR Turkowice              1971

1.38       Bartnik                 Jolanta          SP 3 Hrubieszów          1972

 

61. 1.38h Boczkowska      Maria             SP 2 Hrubieszów          1977

1.38       Ziarkiewicz           Marzena        SP 2 Hrubieszów          1981

1.38h     Głowacz               Elżbieta         SP 2 Hrubieszów          1983

1.38       Bruchacka            Monika          SP 2 Hrubieszów          1995

1.38       Irek                      Józefina        G. 2 Hrubieszów           2010

1.38h     Konsowicz            Ewa              G. ZS 2 Hrubieszów      2012

1.37       Rządkowska        Elżbieta         LO Hrubieszów             1967

1.37       Kolano                 Dorota          SP 2 Hrubieszów          1978

1.37       Zacharczuk          Katarzyna     SP 1 Hrubieszów          1980

1.37       Głuch                    Anna             SP Mircze                      1998

 

71. 1.36 Chomińska           Romualda      LO Horodło                   1965

1.36       Kwaśniak             Bożena         SP 2 Hrubieszów          1980

1.36       Smal                     Irena             SP 2 Hrubieszów          1986

1.36       Piotrowska           Aneta            LO Hrubieszów             1994

1.36h     Zalewska             Żaneta          G. 3 Hrubieszów           2005

1.35       Bogowska            Romualda      LO Horodło                   1966

1.35       Tucka                   Jadwiga        PTR Turkowice              1969

1.35       Kaszuba               G                   LZS Turkowice              1970

1.35       Raczyńska            Małgorzata    SP 1 Hrubieszów          1974

1.35       Kułaczek              Joanna          SP 2 Hrubieszów          1975

 

81. 1.35 Pietruk                 Maria             Unia Hrubieszów          1975

1.35       Zawadzka            Ewa              ?                                   1975

1.35       Ulidowska            Marzanna      SP 1 Hrubieszów          1975

1.35       Złotnik                  Barbara         ?                                   1976

1.35       Korzeniowska      Joanna          LO Hrubieszów             1977

1.35       Cyganowska        Grażyna        SP 2 Hrubieszów          1979

1.35       Pawluk                 Anna             SP 2 Hrubieszów          1980

1.35       Binięda                 Mariola          SP 2 Hrubieszów          1980

1.35       Gancarz               Anna             SP 2 Hrubieszów          1980

1.35       Muzyczuk             Małgorzata    LO Hrubieszów             1980

 

91. 1.35 Sienkiewicz          Elżbieta         ZSOd. Hrubieszów        1981

1.35h     Rycyk                   Barbara         SP 2 Hrubieszów          1983

1.35       Otręba                 Jadwiga        ?                                   1983

1.35       Pikulicka               Marzena        ?                                   1983

1.35       Jaworowska         Katarzyna     SP 2 Hrubieszów          1983

1.35       Pączkowska         Edyta            ?                                   1984

1.35       Nieborak              Iwona           SP Mircze                      1999

1.35h     Grzyb                   Edyta            SP 3 Hrubieszów          2000

1.35h     Leśniak                Aleksandra    ZSZ 2 Hrubieszów        2000

1.35h     Krzaczek              Paulina          G. 2 Hrubieszów           2000

 

101. 1.35h Pogódź            Marcelina      G. Mircze                       2001

1.35h     Dąbrowska          Sylwia           G. 2 Hrubieszów           2002

1.35h     Anioł                     Anna             G. Mircze                       2006

1.35       Łubkowska          Sylwia           G. 1 Hrubieszów           2007

1.35h     Janicka                 Iwona           ZS 1 Hrubieszów          2008

1.35       Brzozowska         Beata            G. 2 Hrubieszów           2009

1.35       Gajewska             Ewelina         G. ZS 2 Hrubieszów      2011

1.35h     Ślepko                  Aleksandra    SZS G. Mircze                2014

1.35h     Szlonzak              Justyna         ZSM 3 G. Hrubieszów   2014

1.34       Głuch                    Anna             SP Mircze                      1998

 

111. 1.33 Orlik                  Elżbieta         SP 2 Hrubieszów          1981

1.33       Sidor                    Aleksandra    SP 2 Hrubieszów          1981

 

Kolejno: miejsce, wynik, nazwisko, imię szkoła lub klub, rok uzyskania wyniku

h – wynik uzyskany w hali

Tłustym drukiem – najstarsze i ostanie wyniki.

 

***


Rekordy powiatu hrubieszowskiego:

 

SKOK WZWYŻ

Stadion

 

11 lat     Denesiuk Beata            SP 2 Hrubieszów   1.27     1980

11          Zelich Irena                  Brak danych           1.27     1980

12          Banaszek Paulina         SP 3 Hrubieszów   1.39     2004

13          Kowalczuk Dorota         SP 2 Hrubieszów   1.40     1976

14          Zawadzka Danuta        SP Werbkowice      1.47     1970

15          Kamieniarz Danuta       SP 2 Hrubieszów   1.51     1977

16          Pukaluk Aneta              G. Mircze                1.56     2003

17          Zawadzka Danuta        LO Hrubieszów      1.60     1973

18          Kamieniarz Danuta      LO Hrubieszów     1.67    1980

19          Kamieniarz Danuta       LO Hrubieszów      1.65     1981

20          Palichleb Marta             ZSR Turkowice       1.35     1998

21          Kitlińska Janina             Świt Hrubieszów    1.00     1971

22-27     Nikt nie skakał                                                       

28          Korkosz  Jolanta           Hrubieszów           1.40     1987

29 i st.    Nikt nie skakał

 

SKOK WZWYŻ

Hala

 

11 lat    Szlonzak Justyna          SP 3 Hrubieszów         1.25     2012

12 lat    Banaszek Paulina         SP 3 Hrubieszów         1.30     2004

13         Kuczyńska Zuzanna      SP 3 Hrubieszów         1.40     2010

14         Górnik Joanna               SP 2 Hrubieszów         1.52     1983

15         Kuriata Ewelina             LO Horodło                  1.50     2004

16         Bobrowicz Marlena        LO Hrubieszów            1.45     1989

17         Kowalczuk Dorota       ZSOdz. Hrubieszów   1.61    1980

18         Tomaszewska Izabela  ZS 1 Hrubieszów         1.45     2014

19         Tomaszewska Izabela  ZS 1 Hrubieszów         1.40     2015

20         Sędłak Agata                ZS 1 Hrubieszów         1.15     2003

21 i st.  Nikt nie skakał

 


Osiągnięcia w skoku wzwyż kobiet:

 

Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych (8 klas)

 

1970 Szczecin

? (miejsce) Danuta Mariola Zawadzka  SP Werbkowice (wynik), tr. A. Malicki i  A. Kulczyński

 

1977 Racibórz

 

wielobój skocznościowy

19. Dorota Kowalczuk SP 2 Hrubieszów 8,9-6.45-4.19-1.45=222 pkt., tr. M. Kitliński

 

wielobój skocznościowy

22. Danuta Kamieniarz SP 2 Hrubieszów 9,2-6.55-4.35-1.40=209 pkt., tr. M. Kitliński

 

Mistrzostwa Polski LZS

 

Brąz – 1.58 Puźniak Wioletta 1996 Wrocław, tr. M. Kitliński i P. Korkosz

7 miejsce – 1.50 Zawadzka Danuta Mariola 1973 Szczecinek, tr. M. Kitliński           

4. – 1.40 Pańczyk Jolanta 1974 Wisła (w młodziczkach), tr. M. Kitliński

4. – 1.50 Zawadzka Danuta Mariola 1975 Sieraków, tr. M. Kitliński

 

Zawodniczki są wykazywane pod nazwiskami, pod którymi uzyskały wynik!                      

 


Uwaga!

Warto przypomnieć, szczególnie dla tych, kto osiągał wyniki la na wyższym poziomie, że w „Kronice Tygodnia” są publikowane historyczne zestawienia najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach Zamojszczyzny (Biłgoraj, Hrubieszów, Tomaszów, Zamość). Były już prezentowane tabele 20 najlepszych od 100 do 800 m na przemian kobiety, mężczyźni, w następnym wydaniu będzie 1000 m kobiet, itd.

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)