20 LAT TEMU w LA – rok 1988

Ten rok należał do Doroty Brzozowskiej, najszybszej w kraju do lat 17-tu, a i w zawodach międzynarodowych również wypadała bardzo dobrze. Wysoki poziom prezentowali również: Elżbieta Wołk, Małgorzata Kuniczuk, Piotr Kitliński, Małgorzata Muzyczuk, Jarosław Sienkiewicz, Sławomir Szala, Anna Kwiatkowska II, Izabela Wyroślak, Andrzej Kapusta, Mariusz Mazurek, Maciej Tucki i inni.

Reklamy

***

Z HISTORII HRUBIESZOWSKIEJ LA:
20 LAT TEMU – ROK 1988

– Dwa złote medale wywalczyła Dorota Brzozowska podczas XV Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży (do lat 18) w Pile na 100 m. – 12,18 sek. i 200 m. – 25,55;

– W barwach Reprezentacji Polski, Dorota Brzozowska podczas Międzynarodowych Zawodów Przyjaźni do lat 18 na Węgrzech zdobyła BRĄZOWY MEDAL w sztafecie 4 x 100 m. i VI – te na 100 m. – 12,17 sek. ( III na 100 m. była Żanna Tarnopolska, obecnie Pintusewicz z Ukrainy);

– III miejsce na 100 m. i I – sze w sztafecie 4 x 100 m. Doroty Brzozowskiej w meczu międzypaństwowym juniorów Polska – Rumunia w Krakowie;

– IV miejsce D. Brzozowskiej Podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Warszawie w biegu na 60 m.;

– IV miejsce Elżbiety Wołk podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zielonej Górze w chodzie na 5 km – 26:35,03;

– VI miejsce Piotrka Kitlińskiego i VIII – me Małgorzaty Kuniczuk (oboje na 600 m.)podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Warszawie;

– VIII miejsce Jarosława Sienkiewicza podczas Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Pile w 10 – boju – 5.377 pkt.;

– Podczas Mistrzostw Polski Juniorów LZS w Rzeszowie dwa złote medale D. Brzozowskiej na 100 m. – 12.29 i na 200 m. – 25,55, srebrny medal Sławomira Szali w oszczepie – 55.20 a brązowe wywalczyli: Małgorzata Kuniczuk na 400 m. – 59,16, Anna Kwiatkowska na 100 p.pł. – 16,05 i na 400 p.pł. – 1:06,42, Piotr Pirogowicz w młocie – 28.36, oraz w młodziczkach Marlena Bobrowicz w dal 4.94;

– Wyniki na poziomie klasy sportowej II A, uzyskali: D. Brzozowska na 100 m.-12,17, El. Wołk w chodzie na 5 km. – 26:22,60, Beata Rybczyńska w chodzie na 5 km. – 26:32,52 i Izabela Wyroślak chód 5 km – 25:07;

– Wyniki na poziomie II klasy sportowej posiadali: Małgorzata Kuniczuk 400 m. – 58,64, Małgorzata Muzyczuk 800 m. – 2:15,74, Anna Kwiatkowska 400 m. p.pł. – 1:06,17, Gębala Teresa w chodzie na 5 km. – 28:29,02, Tomasz Naja 100 m. – 11,34, Maciej Tucki 400 m. – 51,44, Jarosław Macioszek 800 m. – 1:58,58, Piotr Kitliński 800 m. – 1:57,34, Andrzej Kapusta 3000 m. – 8:44,80, Mariusz Mazurek 400 m. p.pł. – 54,66, Piotr Pirogowicz dysk – 39.90, Sławomir Szala – oszczep – 55.26 m.;

– Podczas Mistrzostw Makroregionu Kielecko – Lubelskiego w biegach przełajowych w Stalowej Woli w Juniorach mł. na 5 km. 1. Ulidowski Andrzej, J.mł. 3 km. 3. Kitliński Piotr;

– Do kadry makroregionu Lubelsko – Kieleckiego (juniorów i młodzików)należeli: D. Brzozowska, Edyta Pyc, Agata Paluch, Małgorzata Kuniczuk (wszystkie biegi krótkie), Marlena Bobrowicz (w dal), Monika Smalej (oszczep), Elzbieta Wołk, Beata Rybczyńska, Teresa Gębala (wszystkie chód), Anna Kwiatkowska (7 – bój), Piotr Kitliński, Jarosław Macioszek, Andrzej Ulidowski (biegi wytrzymałościowe), Sławomir Szala, Jerzy Wachowicz (obaj oszczep), Jarosław Sienkiewicz (10 – bój);

– W Unii trenerami byli: M. Muzyczuk (młodzicy), A. Kulczyński (chód, biegi wytrzymałościowe), M. Kitliński (biegi krótkie, średnie i przez płotki, skoki) i Mirosław Dziemiach (rzuty, 10 – bój);

– Janik Sławomir zawodnik Unii w piłce nożnej mając 16 lat przebiegł podczas ligi szkolnej na Hrubieszowskiej bieżni 100 m. w 12,0;

– Dorota Brzozowska wygrała bieg na 60 m. – 8,08 podczas Otwartych Halowych Mistrzostw Województwa Juniorów w Lublinie;

– W II Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny (97,5 km. w czterech etapach) – 1 miejsce wśród kobiet wywalczyła Małgorzata Muzyczuk, a Andrzej Kapusta był 5 z czasem 5.42:53 godz., drużynowo Unia była 2. (1. Łuck)

– W Biłgoraju rozegrano Wojewódzką Spartakiadę Młodzieży w przełajach, indywidualnie wygrali: Agnieszka Tryniewska 2000 m. w juniorkach mł., M. Muzyczuk 3000 m. sen., Krzysztof Okoń 5000 m. sen., pkt. dr. 1. Agros Z., 2. Unia, 3. Znicz.

– 8 miejsce zajęła Małgorzata Muzyczuk w X Międzynarodowym Maratonie Pokoju w Warszawie wynikiem 3.19:59 godz. ;

– 8 miejsce zajęła była zawodniczka Unii Aleksandra Dobrowolska AZS Warszawa w biegu na 300 pł. – 44,98 podczas XV OSM w Pile;

– 4 miejsca zajęli Małgorzata Muzyczuk i Andrzej Kapusta w II Biegu Ulicznym Biłgoraj – Dereźnia;

– Odznaki Zasłużony Sportowiec LZS w 1988 r. otrzymali: Paczos Maria, Pańczyk Jolanta, Kotko Jolanta, Lubawski Radosław, Barański Ireneusz;

– Odznaki za Zasługi dla Woj. Zamojskiego otrzymali: Wodziński Leon, Starykiewicz
Michał

– Odznaki Honorowe PZLA otrzymali: Marek Kitliński – złotą, Szopa Leon – srebrną, Kitlińska Janina – srebrną;

– Woj. Przeł. Biegi Sztafetowe – szkoły średnie dz. 1. LO Hrubieszów w składzie: M. Kuniczuk, K. Mazurek, J. Lenard, M. Szwanc, J. Kuźniarska, chł. 3. LO Hrubieszów w składzie A. Ulidowski, M. Plewa, S. Staszuk, J. Macioszek, P. Kitliński

– Rejonowa Liga SPP dziew. 1. LO Hrub. 867 pkt, 2. ZSZ Hrub., 3. ZSZ 2 Hrub., 4. LO Horodło, 5. ZSR Hrub., lep. wyn.: D. Brzozowska 100 m. 13,2, M. Kuniczuk 400 m. 62,2, M. Bobrowicz w dal 4.50, J. Bojarczuk dysk 34.95, A. Korgol kula 9.00; chł. 1. LO Hrubieszów 894 pkt., 2. ZSMR Hr. 883 p., 3. LO Horodło, 4. ZSR Hrub., lep. wyn.: S. Janik 100 m. 12,0, P. Kitliński 400 m. 54,2, A. Ulidowski 1000 m. 2:40,8, J. Macioszek 3000 m. 9: 32,8, A. Łaciński wzwyż 1.74, P. Bodnar oszczep 40.10, J. Sienkiewicz w dal 6.45, S. Umer kula 6 kg 10.78, J. Wachowicz ZSMR oszczep 50.15

– Finał Woj. Ligi SPP dziew. 28 maja w Zamościu, 1. LO Hrubieszów 846 pkt., lep. wyn.: M. Dycha 100 m. 13,9, K. Mazurek 400 m. 62,9, M. Szwanc w dal 4.54, A. Korgol kula 8.72, J. Bojarczuk dysk 31.70

– 13 maja w Zamościu odbyły się Mist. Woj. Zamoj. i II Woj. Igrzyska LZS i Młodzieży Szkół Rolniczych oraz Leśnych, wygrali: I. Wyroślak ch. 3 km. 14:43,0, K. Mazurek 200 pł. 32,8, K. Kalisz 200 pł. 27,9, D. Brzozowska 100 m. 12,9 i 200 m. 26,7, J. Kulik 1500 prz. 4:41,6, P. Pirogowuicz dysk 1,5 kg 45.76, M. Kuniczuk 400 m. 62,2, M. Dragan dysk 34.46, M. Tucki 200 m. 24,3, S. Szala oszczep 49.82, 4 x 100 m. k. 53,6, 4 x 400 m. k. 4:50,8, 4 x 400 m. M. 3:38,5, pkt. klub. 1. LKS Unia Hr., szkół rol. 1. ZSR Turk., 6. ZSMR Hr., 8. ZSR Hrub.

– 15 X w Hrub. została rozegrana Przełajowa Wojewódzka Sp. Mł. 1500 m. ju. mł. 2. M. Szumiata ZSZ Hrub., 2000 m. j.mł. 2. Danilczuk Elżbieta ZSR Hrub., 2000 m. jun. D. Gruca ZSR Turk., 2. M. Kuniczuk LO Hr., 3000 m. sen. M. Muzyczuk Unia, 2. U. Dworak, 2000 m. j. mł. 3. M. Jabłoński ZSR Turk., 3000 m. j.mł. 1. P. Kitliński LO Hr., 3000 m. jun. 1. Szymkowiak Jacek ZSMR Hr., 5000 m. jun. 1. A. Ulidowski LO Hr., 5000 m. sen. J. Kulik ZSMR Hr., pkt. Szk.: dz. 2. ZSZ Hr., 3. ZSZ 2 Hr., chł. 2. ZSR Turk., 4. ZSMR Hr., kluby 1. Uia Hrubieszów 217 pkt.

– 11 IV w Zamościu odbył się Wojewódzki Finał Ligi SPP chł. 3. LO Hrub. 780 pkt., lep. wyn.: P. Kitliński 400 m. 53,06, M. Karcz 1000 m. 2:54,6, A. Ulidowski 3000 m. 9:24,7, A. Cieśla w dal 5.66, dz. 1. LO Hrubieszów 805 pkt., lep. wyn.: E. Pyc 100 m. 14,2, M. Kuniczuk 400 m. 63,8, M. Bobrowicz w dal 4.49, A. Korgol kula 8.78, J. Bojarczuk dysk 30.04, 4 x 100 m. 54,6

– 20 X w Hrubieszowie odbyły się jeszcze biegi masowe pod hasłem „Wielkiego Października” dz. r. 1976 i mł. 1. A. Kaczkowska SP 2 Hr., 2. M. Smoła SP 3 Hr., r. 1974/75 1. W. Serwan, 2. A. Kostrubiec obie SP 2 Hr., r. 1972/73 1. M. Szumiata, 2. B. Mech obie ZSZ Hr., r. 1970/71 1. M. Kuniczuk, 2. J. Lenard obie LO Hr., r. 1969 i st. 1. A. Sołowiej LO Hr., chł. r. 1976 i mł. 1. Tomasz Kiełbowicz !!!, 2. M. H. Kitliński obaj SP 1 Hrub., r. 1974,75 1. T. Kozik SP 2, 2. M. Fudaliński SP 1, r. 1972/73 1. P. Kitliński LO Hrub., 2. Zb. Mołodkiewicz ZSZ Hr., r. 1970/71 1. A. Ulidowski LO Hr., 2. J. Szymkowiak ZSMR Hr., r. 1969 i st. 1. J. Kulik ZSMR, 2. Staszuk LO Hr., dr. SP 1. SP 2 Hrub., SPP 1. LO Hrub.

– 5 III w Hrubieszowie rozegrano II Mistrzostwa Makroregionu Szkół Rolniczych i Leśnych w biegach przełajowych. Drużynowo: 3. ZSR Hrub.

opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

zobacz zdjęcia >>