3 medale skoczków hrubieszowskiego pułku w 5. Spadochronowym Pucharze Krakowa

W dniach 14 – 16.09.2018 r. w Krakowie został zorganizowany i rozegrany 5 Spadochronowy Puchar Krakowa. Były to przedostatnie już zawody cyklu Pucharu Europy Wschodniej w Celności 2018.

Reklamy

 

Informacja ta jest o tyle istotna, że brali udział w tych zawodach żołnierze 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego oraz żołnierze objęci szkoleniem spadochronowo – desantowym w ramach 2. pr.

W roku bieżącym jedynym polskim zespołem biorącym udział w cyklu jest efekt wspólnego projektu WKS „Wawel” i Miasta Krakowa – zespół „KRAKÓW Wawel”.

Reklamy

Wśród zawodników WKS „Wawel” biorących udział w tegorocznych zmaganiach pucharowych są mjr Artur Gosiewski i st. szer. Mateusz Stachura, razem z nimi startuje ppor. Irena Paczek-Krawczak, która jest żołnierzem 1 Kompanii Regulacji Ruchu ze Szczecina, ale jest objęta szkoleniem spadochronowo – desantowym w ramach 2. pułku rozpoznawczego.

Zawody w Krakowie rozegrano w miejscu nieodłącznie związanym z polskim spadochroniarstwem, bo na Krakowskich Błoniach. W celu zabezpieczenia transportu skoczków wykorzystywany był śmigłowiec Mi-8 z TECH-MONT Helicopter Company.

Planowane było rozegranie sześciu kolejek skoków zawodniczych i jednego skoku treningowego dla wszystkich zawodników. Pogoda jednak pokrzyżowała szyki organizatorom, czyli WKS „Wawel” i Gminie Miejskiej Kraków. Ze względu na niekorzystne warunki meteorologiczne przez połowę terminu, wszyscy zawodnicy wykonali po jednym skoku treningowym i trzy skoki zawodnicze.

Nie przeszkodziło to polskim skoczkom – w tym żołnierzom pułku – powiększyć swój dorobek medalowy w tym cyklu zawodów. Drużyna „KRAKÓW Wawel” zdobyła po raz drugi w trzyletniej historii Pucharu Europy Wschodniej w Celności złoty medal w klasyfikacji drużynowej.

W składzie drużyny startowali (w kolejności wykonywania skoków): mjr Artur Gosiewski, st. szer. Kamil Wójciak z 6. BPD, ppor. rez. Ewa Wesołowska i ppor. Irena Paczek-Krawczak. St. szer. Mateusz Stachura startował w drużynie „KRAKÓW Wawel 2”, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji indywidualnej kobiet ppor. Paczek-Krawczak zdobyła srebrny medal, a mjr Gosiewski brązowy w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn.

Dzięki osiągniętym bardzo dobrym wynikom w Krakowie zespół „KRAKÓW Wawel” umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji drużynowej całego Pucharu Europy Wschodniej w Celności 2018, a ppor. Irena Paczek-Krawczak na pozycji liderki generalnej klasyfikacji indywidualnej kobiet.

 

Tekst i zdjęcia: Artur Gosiewski

Źródło: 2PR