3 miejsce naszej diecezji na Mistrzostwach Księży w Piłce Halowej

W dniach 17/18.02.2012 r. w Łodzi odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Brązowy medal wywalczyli księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, w której m.in. wystąpili związani z Unią Hrubieszów kpt. drużyny ks. Piotr Szeptuch i ks. Tomasz Szady.

Reklamy

Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej odbyły się już po raz ósmy. Wzięło w nich udział 140 księży z 14 diecezji.

 

Mecze grupowe

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska – Archidiecezja Gdańska 4:1

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska – Diecezja Sandomierska 3:3

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska – Archidiecezja Częstochowska 1:1

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska – Diecezja Lubelska 1:0

 

ks. Piotr Szeptuch – były zawodnik I Unii Hrubieszów:

 – Mimo tego, że nasi kapłani szli do przodu jak burza (z grupy wyszli na 1 miejscu) to w półfinale lepsi okazali się księża z diecezji sandomierskiej powiedział nam kapitan drużyny. W walce o III miejsce wygraliśmy z diecezją łomżyńską. W tym roku tytuł mistrzowski zdobyła drużyna diecezji sandomierskiej. Po bardzo zaciętym meczu dopiero w rzutach karnych wygrała z diecezją kielecką. Jednak cieszy fakt, że po raz kolejny odjeżdżamy z mistrzostw z miejsca medalowego. Przypomnijmy, bowiem, że w ubiegłym roku te mistrzostwa należały do nas, bo wywalczyliśmy I miejsce. Niestety w tym roku nie udało się obronić tego tytułu. Być może kapłani z innych diecezji wzięli się za trenowanie. Mieli na to 12 ostatnich miesięcy…

 

***

Skład drużyny naszej diecezji:

ks. Mateusz Furmaniak,

ks. Krzysztof Maj,

ks. Paweł Derylak,

ks. Bogdan Łoś,

ks. Tomasz Winogrodzki,

ks. Tomasz Szady,

ks. Tomasz Szumowski,

ks. Marian Wyrwa,

ks. Konrad Zalewski,

ks. Maciej Lewandowski,

ks. Marek Mazurek,

ks. Andrzej Wąsek.

ks. Piotr Szeptuch – kpt. drużyny

 

***

 

We współpracy z ks. Tomaszem Szady, aktualnym biegaczem Unii Hrubieszów

 

Opracował –

Marek Ambroży Kitliński (mak)Na zdjęciu – Reprezentacja diecezji zamojsko – lubaczowskiej, pierwszy od lewej (oddzielnie) ks. Piotr Szeptuch, z ręką przy twarzy ks. Tomasz Szady.